• Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

 • Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

 • Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

Smaller Default Larger

Zaprogramuj swoją przyszłość

"Zaprogramuj swoją przyszłość" to międzynarodowy projekt finansowany ze środków programu Erasmus+ realizowany przez Gimnazjum nr 3 im. Unii Europejskiej w Sieradzu we współpracy ze szkołami z Finlandii, Estonii i Hiszpanii. Placówką koordynującą działaniami w ramach projektu jest Gimnazjum nr 3 im. Unii Europejskiej w Sieradzu. Projekt realizowany będzie w okresie 1 września 2016 - 31 sierpnia 2018 i zakłada współpracę na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk z innymi europejskimi szkołami w ramach partnerstwa strategicznego. Jego zasadniczym celem jest nauka programowania i wymiana wiedzy na temat metod nauczania programowania od I klasy szkoły podstawowej oraz zastosowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych do rozwiązywania problemów z zakresu różnych przedmiotów szkolnych. Innowacyjność projektu polega na nauczaniu myślenia komputacyjnego na innych przedmiotach niż informatyka (matematyka, geografia, fizyka, chemia, biologia, historia/wos i język ojczysty ). 

 

 

 

W dniach 4-5 października 2016r. przeprowadzone zostaną rozmowy rekrutacyjne zgodnie z regulaminem rekrutacji uczniów do projektu "Zaprogramuj swoją przyszłość" finansowanego w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+. Formularze rekrutacyjne do dnia 30 września 2016r. złożyło 25 uczniów klas I i II. Poniżej przedstawiamy listę uczniów oraz termin rozmowy rekrutacyjnej.

Czytaj więcej...

 

Zapraszamy uczniów klas I i II oraz nauczycieli Gimnazjum nr 3 im. Unii Europejskiej w Sieradzu do wzięcia udziału w projekcie "Zaprogramuj swoją przyszłość" finansowanym w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+. Międzynarodowy projekt realizowany we współpracy ze szkołami z Finlandii, Estonii i Hiszpanii trwa od 1 września 2016r. do 31 sierpnia 2018r. Głównym jego celem jest nauka algorytmiki, programowania i myślenia komputacyjnego oraz zastosowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych do rozwiązywania problemów z zakresu różnych przedmiotów szkolnych.

Czytaj więcej...

Oficjalne rozpoczęcie nowego roku szkolnego było okazją do przekazania uczniom informacji o nowym projekcie, który realizowany będzie w naszej szkole przez najbliższe 2 lata. Projekt "Zaprogramuj swoją przyszłość" wygrał w konkursie wniosków europejskiego programu Erasmus+ i uzyskał dofinansowanie na wdrożenie i realizację.

Czytaj więcej...Wyszukiwarka

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.