• Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

 • Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

 • Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

Smaller Default Larger

Wyjazd do Finlandii  

W dniach 22 - 28 stycznia 2017r.  grupa 6 uczennic pod opieką p. Marty Szałek i p. Piotra Bakowicza wzięła udział w wyjeździe do Finlandii do szkoły partnerskiej w ramach projektu "Zaprogramuj swoją przyszłość" finansowanego ze środków Erasmus+. Krótkoterminowe wymiany grup uczniów to jeden z elementów realizacji projektu. W trakcie trwania projektu do 31 sierpnia 2018r. zaplanowane zostały również takie wyjazdy do pozostałych krajów partnerskich: Estonii i Hiszpanii. Wyjazd do Finlandii był okazją do bliższego poznania fenomenu fińskiego systemu edukacji. 

W miesiącach listopad-grudzień 2016 uczniowie Gimnazjum nr 3 bezpośrednio zaangażowani w projekt "Zaprogramuj swoją przyszłość" równolegle z uczniami szkół partnerskich z Finlandii, Estonii i Hiszpanii pracowali nad propozycją logo dla projektu, wykorzystując do tego technologię informacyjno-komunikacyjną, zwłaszcza znajomość programów graficznych i własną kreatywność. 

Erasmus i Otrzęsiny

W dniach 13-15 października odbyło się w naszej szkole pierwsze ponadnarodowe spotkanie projektowe przedstawicieli szkół uczestniczących w projekcie Erasmus+ „Zaprogramuj swoją przyszłość”, który realizowany jest przez Gimnazjum nr 3 we współpracy z trzema krajami: Finlandią, Estonią i Hiszpanią. Gimnazjum nr 3 pełni funkcję placówki koordynującej. 

W ramach projektu "Zaprogramuj swoją przyszłość" finansowanego ze środków Unii Europejskiej Erasmus+ uczniowie Gimnazjum nr 3 im. Unii Europejskiej w Sieradzu i uczniowie szkół partnerskich z Finlandii, Estonii i Hiszpanii zrealizowali już swoje pierwsze działania projektowe. W swoich szkołach wykonali gazetki ścienne, poprzez które lokalnej społeczności szkolnej przekazali podstawowe informacje na temat projektu. Wszyscy uczniowie partnerskich szkół poznali tym samym tytuł projektu oraz kraje uczestniczące w projekcie, które wyróżnione zostały na stworzonej przez uczniów mapie Europy.

Finlandia                                 Polska                                Hiszpania                              Estonia

 Wall poster w krajach partnerskich projektu Erasmus+  Wall poster w krajach partnerskich projektu Erasmus+   Wall poster w krajach partnerskich projektu Erasmus+   Wall poster w krajach partnerskich projektu Erasmus+

Przedstawiamy listę uczniów Gimnazjum nr 3 zakwalifikowanych jako bezpośredni uczestnicy projektu "Zaprogramuj swoją przyszłość" realizowanego w naszej szkole w ramach programu Erasmus+. Wyszukiwarka

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.