• Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

 • Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

 • Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

 • Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Smaller Default Larger

Konkurs matematyczny

Kolejny udany konkurs dla naszych uczniów!

Czytaj więcej...

Sukces naszych uczniów w konkursie matematycznym "Jagiell-MAT"

Konkurs W ramach sprawdzenia posiadanego poziomu wiadomości i umiejętności matematycznych oraz promowania pracy nad rozwojem uzdolnień i zainteresowań matematycznych czterech uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w II Konkursie Matematycznym "Jagiell-MAT" organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu dla uczniów szkół gimnazjalnych.

 

Czytaj więcej...

Egzaminy gimnazjalne

Drodzy trzecioklasiści! Jutro przed Wami pierwsza część egzaminu gimnazjalnego. Punktualnie o godzinie 9.00 rozpoczniecie go testem z historii i wos-u a o godz. 11.00 sprawdzicie swój poziom wiedzy z języka polskiego. Przypomnijmy najważniejsze zasady:

Czytaj więcej...

Obchody 7 rocznicy katastrofy smoleńskiej

rocznica katastrofy smoleńskiejW dniu 10 kwietnia 2017r. delegacja klasy 2b wraz z wychowawcą, pocztem sztandarowym i Panią Dyrektor Heleną Rajewską uczestniczyła we mszy świętej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych.
Po mszy świętej dalsza część uroczystości odbyła się na placu przed kościołem, gdzie jest pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. Delegacja naszej szkoły złożyła wiązankę kwiatów.

 

 

Zdjęcia: Dariusz Piekarczyk (www.sieradz.naszemiasto.pl)

Oprac.: I. K-P

Rekolekcje Wielkopostne 2017

 Komunikat w sprawie zmian organizacji pracy szkoły w dniach 3 i 4 kwietnia 2017 r.

Rekolekcje Wielkopostne

 

 1. W dniach 3 i 4 kwietnia 2017 r. organizowane są rekolekcje wielkopostne dla uczniów.
 2. W dniach rekolekcji ( poniedziałek, wtorek) zmieniam organizację pracy szkoły w celu umożliwienia uczestnictwa młodzieży w rekolekcjach wielkopostnych.  
 3. Zobowiązuję katechetów oraz wyznaczonych nauczycieli do sprawowania opieki nad uczniami  biorącymi udział w rekolekcjach.
 4.  W dniach 3 i 4 kwietnia 2017 r. wszystkie klasy rozpoczynają dzień od spotkania rekolekcyjnego w kościele (godz 8:30). Po spotkaniach rekolekcyjnych wszyscy uczniowie przychodzą do szkoły na zajęcia szkolne.
 5. Skrócone zajęcia lekcyjne odbywać się będą zgodnie z planem, począwszy od 1 godziny lekcyjnej, która rozpocznie się o godz. 10:00. Harmonogram zajęć  w załączniku.      
 6. Uczniowie, którzy nie uczęszczają na lekcje religii w czasie spotkań rekolekcyjnych zgłaszają się do biblioteki szkolnej.

                                                                                                             Dyrektor

                                                                                                             Helena Rajewska

Załącznik z harmonogramem zajęć znajduje się poniżej

Czytaj więcej...Wyszukiwarka

Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.