• Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

 • Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

 • Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

 • Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

Smaller Default Larger

Powiatowe Potyczki Matematyczne 2017 - Podsumowanie

PPM2017W celu popularyzacji piękna i przydatności matematyki, mobilizowania młodych ludzi do rozwijania uzdolnień i zainteresowań matematycznych oraz stworzenia im możliwości rywalizacji i porównania poziomu wiedzy Gimnazjum nr 3 im. Unii Europejskiej w Sieradzu przy współpracy z Otwartą Pracownią Rozwijania Uzdolnień "Asymptota" zorganizowało w swojej siedzibie konkurs "Powiatowe Potyczki Matematyczne 2017".

 

Czytaj więcej...

Święto Szkoły

Święto Szkoły

9 maja obchodziliśmy w naszej szkole po raz kolejny Święto Szkoły - Dzień Unii Europejskiej. W ramach obchodów odbyła się audycja na temat Unii Europejskiej oraz konkursy z nią związane. 

Czytaj więcej...

Upamiętniliśmy zakończenie drugiej wojny światowej

 RZIIWSW dniu 8 maja 2017r. delegacja Samorządu Uczniowskiego wraz z p. I. Kierniakiewicz-Perdek złożyła kwiaty przy pomniku poświęconemu ofiarom obozów koncentracyjnych II wojny światowej na cmentarzu katolickim przy ul. Wojska Polskiego. Następnie udaliśmy się na plac przed Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie razem z pocztem sztandarowym uczestniczyliśmy w uroczystości z okazji 72. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Sieradzkie obchody tej rocznicy uwieńczył apel pamięci połączony z apelem smoleńskim.

 

Czytaj więcej...

Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego

MPWWe czwartek 27 kwietnia 2017r.  uczniowie klas II  wybrali się wraz z nauczycielami - p. B. Szewczyk, p. A. Leśkiewicz oraz p. I. Kierniakiewicz -Perdek do Muzeum Powstania Warszawskiego. Celem wycieczki była lekcja muzealna pt. "63 dni niepodległej Polski". Prowadzący zajęcia przybliżyli uczniom okoliczności wybuchu, przebieg i skutki powstania. Gimnazjaliści dowiedzieli się m.in. jakie straty ponieśli warszawiacy podczas walk w stolicy, naocznie uświadomili sobie dramat polskich rodzin i heroizm powstańców w tamtych czasach.

 

 

Czytaj więcej...

Wizyta zagranicznych gości

Wizyta gości zagranicznychW tym tygodniu w murach naszej szkoły gościliśmy przedstawicieli szkół współpracujących w ramach programu Erasmus+ ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Sieradzu. Dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie z Grecji, Włoch, Estonii, Portugalii, Turcji, Łotwy i Belgii oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionego SOSW w Sieradzu poznali nasze gimnazjum i szczegóły projektu "Zaprogramuj swoją przyszłość" realizowanego obecnie przez naszą szkołę, finansowanego ze środków programu Erasmus+.

Czytaj więcej...Wyszukiwarka

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.