• Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

 • Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

 • Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

Smaller Default Larger

Konferencja "Młody Kopernik, młody Pitagoras"

W Konferencji Naukowej "Młody Kopernik, Młody Pitagoras", która odbyła się w zeszły piątek w Gimnazjum nr 1 w Wieruszowie wykładom pracowników naukowych Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie przysłuchiwali się przedstawiciele społeczności uczniowskiej naszego gimnazjum wraz z opiekunami - nauczycielami fizyki.

Podczas konferencji z udziałem zaproszonych gości mi.in. Kuratora Oświaty w Łodzi p. Jana Kamińskiego, Wiceprezydenta Miasta Sieradz p. Rafała Matysiaka, nauczycieli i uczniów innych szkół wygłoszone zostały interesujace wykłady. Zgromadzonym przybliżone zostały przez dr Bogdana Wszołka pojęcia materii i energii w kontekście efektu cieplarnianego (wykład "Ku zrozumieniu przyrody na przykładzie efektu cieplarnianego"). Poznaliśmy również zastosowanie praw fizycznych w budowie zabawek  ciekawych zabawek ("Przez zabawę do wynalazków" - dr Zygmunt Olesik). Nauczyciele wszystkich szkół mogli dowiedzieć się, jak pracować z uczniem szczególnie uzdolnionym ("Praca z uczniami szczególnie uzdolnionymi w szkole podstawowej i gimnazjum" - dr Henryk Ogorzelski). W drugiej części konferencji dr Kazimierz Błaszczak przedstawił wykład "Maria Kunic astronomka i naukowiec" a następnie odbył się pokaz łazika marsjańskiego skonstruowanego przez pracowników Politechniki Łódzkiej. Ciekawym dopełnieniem konferencji była wycieczka do Cieszęcina, gdzie uczestnicy mogli obejrzeć teleskop RT13. 

 

 

 

 Wyszukiwarka

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.