Uroczystości pamięci polskich Sybiraków

Dnia 17 września uczniowie klasy IId uczestniczyli w uroczystościach pod patronatem marszałka województwa łódzkiego W. Stępnia poświęconych pamięci polskich Sybiraków w 76 rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę.

Po uroczystej mszy świętej w sieradzkiej kolegiacie nastąpił przemarsz pod Pomnik Pamięci Sybiraków, gdzie odbyły się główne uroczystości. Uczestniczyli w nich nie tylko Sybiracy, ale również władze województwa, miasta i młodzież sieradzkich szkół. W trakcie imprezy wręczono odznaczenia Sybirakom i osobom ich wspierających. Następnie delegacje złożyły kwiaty przed pomnikiem. Spotkanie uświetnił występ młodzieży z sieradzkich szkół.

Opracowanie: B. Słupianek