• Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

 • Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

 • Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

 • Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

Smaller Default Larger

Wyjazd integracyjny klas I

11 września 2015 r.odbył się wyjazd edukacyjno-integracyjny klas pierwszych do Ośrodka Wypoczynkowego w Rudzie. Wspólne zajęcia oraz zabawy sprzyjały integracji z nowym środowiskiem szkolnym oraz wzajemnemu poznaniu się młodzieży. Wyjazd do ośrodka poprzedzony został udziałem pierwszoklasistów w pokazie zasad udzielania pierwszej pomocy poprowadzonym przez Pana Daniela Joachimiaka - ratownika medycznego ze Stowarzyszenia Przyjaciół Szpitala z Sieradza.

 

Podczas pokazu i pogadanki uczniowie poznali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy i konsekwencje prawne wynikające z nieudzielenia takiej pomocy osobie poszkodowanej. W spotkaniu wzięli również uczniowie innych sieradzkich szkół.

W trakcie pobytu w ośrodku wypoczynkowym w Rudzie odbyły się m. in. zajęcia z wychowawcami, w trakcie których każda klasa wypracowała własny kodeks klasowy. Tworzenie wspólnych dla wszystkich członków grupy klasowej norm regulujących ich zachowanie pozwoliło młodzieży na wprowadzenie akceptowalnych przez wszystkich pozytywnych zachowań do wzajemnej współpracy. Pierwszoklasiści wzięli udział w grach i zabawach psychologicznych i sportowych integrujacych klasę. Wstępna diagnoza grup oraz zajęcia przeprowadzone przez szkolnego psychologa oraz pedagogów poszerzyły również wiedzę o zainteresowaniach i rodzajach osobowości naszych nowych uczniów. Młodzież połączyło też wspólne pieczenie kiełbasek na grillu. Wszystkie zajęcia psychologiczno-pedagogiczno-integracyjne oraz wypoczynek na świeżym powietrzu w towarzystwie swoich rówieśników sprawił, że czas wyjazdu upłynął w przyjemnej, przyjacielskiej atmosferze. Uczniowie wrócili zadowoleni i chętni do następnych wspólnych wyjazdów.

 

 

 

 

 Wyszukiwarka

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.