Wyjazd integracyjny klas I

11 września 2015 r.odbył się wyjazd edukacyjno-integracyjny klas pierwszych do Ośrodka Wypoczynkowego w Rudzie. Wspólne zajęcia oraz zabawy sprzyjały integracji z nowym środowiskiem szkolnym oraz wzajemnemu poznaniu się młodzieży. Wyjazd do ośrodka poprzedzony został udziałem pierwszoklasistów w pokazie zasad udzielania pierwszej pomocy poprowadzonym przez Pana Daniela Joachimiaka - ratownika medycznego ze Stowarzyszenia Przyjaciół Szpitala z Sieradza.

Podczas pokazu i pogadanki uczniowie poznali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy i konsekwencje prawne wynikające z nieudzielenia takiej pomocy osobie poszkodowanej. W spotkaniu wzięli również uczniowie innych sieradzkich szkół.

W trakcie pobytu w ośrodku wypoczynkowym w Rudzie odbyły się m. in. zajęcia z wychowawcami, w trakcie których każda klasa wypracowała własny kodeks klasowy. Tworzenie wspólnych dla wszystkich członków grupy klasowej norm regulujących ich zachowanie pozwoliło młodzieży na wprowadzenie akceptowalnych przez wszystkich pozytywnych zachowań do wzajemnej współpracy. Pierwszoklasiści wzięli udział w grach i zabawach psychologicznych i sportowych integrujacych klasę. Wstępna diagnoza grup oraz zajęcia przeprowadzone przez szkolnego psychologa oraz pedagogów poszerzyły również wiedzę o zainteresowaniach i rodzajach osobowości naszych nowych uczniów. Młodzież połączyło też wspólne pieczenie kiełbasek na grillu. Wszystkie zajęcia psychologiczno-pedagogiczno-integracyjne oraz wypoczynek na świeżym powietrzu w towarzystwie swoich rówieśników sprawił, że czas wyjazdu upłynął w przyjemnej, przyjacielskiej atmosferze. Uczniowie wrócili zadowoleni i chętni do następnych wspólnych wyjazdów.