Rocznica wybuchu II wojny światowej

W dniu 1 września uczniowie Gimnazjum nr 3 im. Unii Europejskiej w Sieradzu uczestniczyli w uroczystościach 76 rocznicy upamiętniającej wybuch II wojny światowej.

Młodzież z pocztem sztandarowym wzięła udział w uroczystej mszy świętej za Ojczyznę i żołnierzy poległych w obronie niepodległości Polski we wrześniu 1939 r. Dalsza część uroczystości miała miejsce na pobliskim cmentarzu Sieradz-Męka, gdzie gimnazjaliści złożyli kwiaty na zbiorczej mogile żołnierzy.

Opracowanie: J.Borkowska-Kucharek