Strona internetowa w systemie Joomla

Strony internetowe wykonane przez uczniów w ramach projektu edukacyjnego w klasie drugiej "Strona internetowa w systemie Joomla":

www.kinomaniacy.cba.pl - strona internetowa zrealizowana przez uczniów klasy 2d: Alicja Solarek, Klaudia Rainka, Wiktor Szymanek, Bartosz Wołoszyński, Julia Rachuta
www.deltamat.cba.pl - strona internetowa zrealizowana przez uczniów klasy 2d: Miłosz Ratajczyk, Bartłomiej Gorczyca, Konrad Zimorski, Zuzanna Jankowska, Kamil Góra (klasa 2a)

www.e-sportnews.y0.pl - strona internetowa zrealizowana przez uczniów klasy 2a: Michał Stasiak, Bartosz Braszak, Bartłomiej Fabrowski, Maciej Grzegorek, Michał Marczak, Paweł Stępień.

Uczniowie w ramach realizacji projektu "Strona internetowa w systemie Joomla" mieli za zadanie zaprojektowanie i wykonanie strony www na wybrany temat w darmowym systemie zarządzania treścią Joomla.
Do szczegółowych zadań zespołu należało:
- wybór odpowiedniej nazwy domeny internetowej dla swojej strony
- znalezienie w internecie darmowej usługi hostingowej i zarejestrowanie domeny
- zainstalowanie i konfiguracja systemu Joomla
- wybór i instalacja odpowiedniego szablonu
- ustalenie struktury treści na stronie
- wykonanie baneru w programie graficznym
- opisanie w artykułach zagadnień dotyczących tematyki strony
- zarejestrowanie strony w wybranych wyszukiwarkach internetowych (np. Google, Yahoo, itp.)
- przeprowadzenie kampanii reklamowej mającej na celu rozpowszechnienie informacji o stronie.

Projekt realizowany pod opieką p. Anety Leśkiewicz.