SPOTKANIE AUTORSKIE w szkolnej bibliotece

Spotkanie autorskie w szkolnej bibliotece11 maja 2017 r w naszej szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie z pisarką Katarzyną Ryrych. Spotkaie przygotowano razem z Miejską Biblioteką Publiczną w Sieradzu, a związane było z akcją piątych łódzkich spotkań pisarzy z młodymi czytelnikami organizowanych  w ramach akcji "Z książką na walizkach",  przez Wydawnictwo "Literatura". Katarzyna Ryrych jest pisarką, malarką, poetką.

Katarzyna Ryrych opowiedziała o początkach swojej twórczości literackiej, która rozpoczęła się już w szkole podstawowej. Autorka podkreślała, że w swoich książkach opisuje prawdę. Podejmuje tematy ważne i bliskie ludziom. Inspiracją do pisania zarówno wierszy jak i prozy są doświadczenia życiowe, prawdziwe historie ludzi jak i zwierząt.

Podczas spotkania opowiadała o bohaterach swych książek, których kreuje na podstawie znanych sobie osób. Uczniowie zadawali wiele pytań.

Rozstrzygnięty został szkolny konkurs plastyczny na ilustrację do książki „Koniec świata nr 13”, w którym brali udział nasi uczniowie. Spośród 19 prac przedstawicielka Wydawnictwa Literatura wybrała i nagrodziła 3 prace : Anny Lewińskiej z kl. I a, Weroniki Nagielskiej z kl. II d oraz Małgorzaty Łężak z kl. II e.

Trzy wyróżnione osoby otrzymały nagrody książkowe a zwycięska praca Anny Lewińskiej została zabrana do Kutna, gdzie podczas sobotniego finału 13 maja 2017 r. była oceniana razem z rysunkami laureatów z innych bibliotek naszego województwa.

Na zakończenie uczniowie mogli zakupić książki autorki i zdobyć jej autograf.

Oprac.: Irena Pierzakowska