• Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

 • Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

 • Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

 • Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Smaller Default Larger

SPOTKANIE AUTORSKIE w szkolnej bibliotece

Spotkanie autorskie w szkolnej bibliotece11 maja 2017 r w naszej szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie z pisarką Katarzyną Ryrych. Spotkaie przygotowano razem z Miejską Biblioteką Publiczną w Sieradzu, a związane było z akcją piątych łódzkich spotkań pisarzy z młodymi czytelnikami organizowanych  w ramach akcji "Z książką na walizkach",  przez Wydawnictwo "Literatura". Katarzyna Ryrych jest pisarką, malarką, poetką.

Katarzyna Ryrych opowiedziała o początkach swojej twórczości literackiej, która rozpoczęła się już w szkole podstawowej. Autorka podkreślała, że w swoich książkach opisuje prawdę. Podejmuje tematy ważne i bliskie ludziom. Inspiracją do pisania zarówno wierszy jak i prozy są doświadczenia życiowe, prawdziwe historie ludzi jak i zwierząt.

Podczas spotkania opowiadała o bohaterach swych książek, których kreuje na podstawie znanych sobie osób. Uczniowie zadawali wiele pytań.

Rozstrzygnięty został szkolny konkurs plastyczny na ilustrację do książki „Koniec świata nr 13”, w którym brali udział nasi uczniowie. Spośród 19 prac przedstawicielka Wydawnictwa Literatura wybrała i nagrodziła 3 prace : Anny Lewińskiej z kl. I a, Weroniki Nagielskiej z kl. II d oraz Małgorzaty Łężak z kl. II e.

Trzy wyróżnione osoby otrzymały nagrody książkowe a zwycięska praca Anny Lewińskiej została zabrana do Kutna, gdzie podczas sobotniego finału 13 maja 2017 r. była oceniana razem z rysunkami laureatów z innych bibliotek naszego województwa.

Na zakończenie uczniowie mogli zakupić książki autorki i zdobyć jej autograf. 

Oprac.: Irena Pierzakowska

 

 

 Wyszukiwarka

Odwiedza nas 261 gości oraz 0 użytkowników.