MIĘDZYPOWIATOWE POTYCZKI MATEMATYCZNE 2017 I KOLEJNY SUKCES

MPMW dniu 24 maja 2017 roku w Gimnazjum nr 1 w Łasku odbył się ostatni etap konkursowy Potyczek Matematycznych z udziałem Otwartej Pracowni Rozwijania Uzdolnień "Asymptota" reprezentowanej przez Panią Czesławę Knull.

Wśród 73 uczestników biorących udział w zmaganiach matematycznych w 6 kategoriach wiekowych Międzypowiatowych Potyczek Matematycznych 2017 było 4 naszych uczniów. Bardzo dobrze poradzili sobie z 4 zadaniami otwartymi w 60 minut i wszyscy wrócili z Łasku z nagrodami.

Młodzi matematycy z G3 zajęli następujące lokaty:

- w kategorii kl.3 gimnazjów - I miejsce – Świniarski Adam z kl.3b

- w kategorii kl.2 gimnazjów - III miejsce – Kulenty Margarita z kl.2d

- wyróżnienie – Ratajczyk Miłosz z kl. 2d

- wyróżnienie – Zimorski Konrad z kl.2d

Serdeczne gratulacje zarówno dla uczniów, jak i matematycznych opiekunów! Życzymy dalszych sukcesów!

opr.Jadwiga Kędzia

MPMMPMMPMMPM