• Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

 • Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

 • Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

Smaller Default Larger

Wizyta zagranicznych gości

Wizyta gości zagranicznychW tym tygodniu w murach naszej szkoły gościliśmy przedstawicieli szkół współpracujących w ramach programu Erasmus+ ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Sieradzu. Dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie z Grecji, Włoch, Estonii, Portugalii, Turcji, Łotwy i Belgii oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionego SOSW w Sieradzu poznali nasze gimnazjum i szczegóły projektu "Zaprogramuj swoją przyszłość" realizowanego obecnie przez naszą szkołę, finansowanego ze środków programu Erasmus+.

Wszyscy goście spotkali się 25 kwietnia 2017 w świetlicy szkolnej, gdzie zostali serdecznie powitani przez p. dyrektor Helenę Rajewską i zaproszeni do zwiedzania szkoły. Uczniowie Martyna Kamińska oraz Michał Stasiak z kl. IIa oraz Zuzanna Jankowska z kl. IId i Gabriel Gil z kl. IIe zabrali gości na wycieczkę po szkole, podczas której zaprezentowali sale lekcyjne, salę gimnastyczną i bibliotekę. 

W drugiej części spotkania uczennice Aleksandra Cyganek i Julia Rybak z kl. IIc opowiedziały o naszej szkole oraz o zmianach w polskim systemie edukacji. Julia Nowocień i Julia Leśkiewicz z kl. IId zaprezentowały natomiast szczegóły projektu  "Zaprogramuj swoją przyszłość" realizowanego w ramach programu Erasmus+ we współpracy ze szkołami z Finlandii, Estonii i Hiszpanii. Goście poznali naszych partnerów, cele projektu oraz dotychczasowe rezultaty projektu. 

Wiedza i doświadczenie, jakie uzyskaliśmy w trakcie trwania naszego projektu zostały wykorzystane do przeprowadzenia 2-godzinnych warsztatów z programowania, w których uczestniczyło 11 uczniów z Grecji, Włoch, Estonii, Portugalii, Turcji, Łotwy i Belgii z opiekunami. W trakcie zajęć uczniowie współpracowali w parach z uczniami naszego gimnazjum zaangażowanymi w realizację projektu "Zaprogramuj swoją przyszłość". Ćwiczyli logiczne myślenie z wykorzystaniem aplikacji lightbot (www.lighbot.com/flash.html) oraz podstawy programowania w języku Scratch. Na warsztatach wykorzystane zostały materiały opracowane przez nauczycieli i uczniów z Hiszpanii. Uczestnicy warsztatów najpierw przetestowali aplikację  do rysowania figur geometrycznych (https://scratch.mit.edu/projects/140417215/) i zapoznali się z budową programu. Następnie samodzielnie tworzyli własną aplikację rysującą proste figury w języku Scratch. Poznali również podstawy tworzenia programów w języku C++ a na koniec mogli sterować robotem mBot Ranger za pomocą smartfona i aplikacji MakeBlock. 

 

Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną w ogłoszeniu zawartość merytoryczną.Wyszukiwarka

Odwiedza nas 253 gości oraz 0 użytkowników.