Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego

MPWWe czwartek 27 kwietnia 2017r.  uczniowie klas II  wybrali się wraz z nauczycielami - p. B. Szewczyk, p. A. Leśkiewicz oraz p. I. Kierniakiewicz -Perdek do Muzeum Powstania Warszawskiego. Celem wycieczki była lekcja muzealna pt. "63 dni niepodległej Polski". Prowadzący zajęcia przybliżyli uczniom okoliczności wybuchu, przebieg i skutki powstania. Gimnazjaliści dowiedzieli się m.in. jakie straty ponieśli warszawiacy podczas walk w stolicy, naocznie uświadomili sobie dramat polskich rodzin i heroizm powstańców w tamtych czasach.

Ekspozycje muzeum ukazywały życie codzienne walczących i zwykłych warszawiaków, grozę walk, umundurowanie, broń, wygląd kanałów, fotografie autentycznych scen powstańczych i bohaterów zrywu. Zajęcia zakończyły się wypełnieniem kart pracy, które dotyczyły najważniejszych wydarzeń powstania. Na koniec pobytu w  muzeum uczniowie mogli obejrzeć  krótki film pt. „Miasto ruin” w 3D ukazujący obraz zburzonej Warszawy. Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.

MPWMPWMPW

Oprac. i zdj. I. K. - P