• Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

 • Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

 • Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

 • Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

Smaller Default Larger

Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego

MPWWe czwartek 27 kwietnia 2017r.  uczniowie klas II  wybrali się wraz z nauczycielami - p. B. Szewczyk, p. A. Leśkiewicz oraz p. I. Kierniakiewicz -Perdek do Muzeum Powstania Warszawskiego. Celem wycieczki była lekcja muzealna pt. "63 dni niepodległej Polski". Prowadzący zajęcia przybliżyli uczniom okoliczności wybuchu, przebieg i skutki powstania. Gimnazjaliści dowiedzieli się m.in. jakie straty ponieśli warszawiacy podczas walk w stolicy, naocznie uświadomili sobie dramat polskich rodzin i heroizm powstańców w tamtych czasach.

 

 

 

Ekspozycje muzeum ukazywały życie codzienne walczących i zwykłych warszawiaków, grozę walk, umundurowanie, broń, wygląd kanałów, fotografie autentycznych scen powstańczych i bohaterów zrywu. Zajęcia zakończyły się wypełnieniem kart pracy, które dotyczyły najważniejszych wydarzeń powstania. Na koniec pobytu w  muzeum uczniowie mogli obejrzeć  krótki film pt. „Miasto ruin” w 3D ukazujący obraz zburzonej Warszawy. Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.

MPWMPWMPW

 

Oprac. i zdj. I. K. - PWyszukiwarka

Odwiedza nas 248 gości oraz 0 użytkowników.