Sukces naszych uczniów w konkursie matematycznym "Jagiell-MAT"

Konkurs W ramach sprawdzenia posiadanego poziomu wiadomości i umiejętności matematycznych oraz promowania pracy nad rozwojem uzdolnień i zainteresowań matematycznych czterech uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w II Konkursie Matematycznym "Jagiell-MAT" organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu dla uczniów szkół gimnazjalnych.

W dniu 14 marca 2017r. w I LO w Sieradzu w warunkach życzliwej atmosfery rywalizacji gimnazjaliści rozwiązywali w ciągu 90 minut niekonwencjonalne zadania - w formie 10 testowych zadań zamkniętych i 4 zadań otwartych. Na laureatów konkursu, czyli 3 uczniów z najlepszymi wynikami czekały statuetki i nagrody.

Nasi uczniowie byli bezkonkurencyjni, bowiem trójka z nich uzyskała w tym konkursie najwyższe lokaty spośród 34 uczestników. Tak więc na podsumowaniu konkursu wszystkie 3 statuetki wraz z nagrodami książkowymi powędrowały do rąk gimnazjalistów z G3. Radość uczniów była wielka, gdyż na konkursowym podium znaleźli się tylko oni, a mianowicie:

1 miejsce - Adam Świniarski z kl.3B

2 miejsce - Miłosz Ratajczyk z kl.2D

3 miejsce - Zofia Białek z kl.3C

Uczeń Wojciech Tomczak z kl.3B otrzymał nagrodę - upominek za udział w konkursie.

Serdecznie gratulujemy  sukcesu uczniom i nauczycielom matematyki oraz życzymy kolejnych sukcesów.

oprac. J. Kędzia

Konkurs Konkurs Konkurs