• Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

 • Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

 • Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

Smaller Default Larger

Egzaminy gimnazjalne

Drodzy trzecioklasiści! Jutro przed Wami pierwsza część egzaminu gimnazjalnego. Punktualnie o godzinie 9.00 rozpoczniecie go testem z historii i wos-u a o godz. 11.00 sprawdzicie swój poziom wiedzy z języka polskiego. Przypomnijmy najważniejsze zasady:

 

Uczniowie przychodzą do szkoły o godz. 8.30 i powinni posiadać przy sobie dokument tożsamości. Obowiązuje też strój galowy. 

Każdy zdający powinien mieć na każdym zakresie lub poziomie odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi). Dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien mieć linijkę. Rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem. 

Obowiazuje zakaz wnoszenia do sali egzaminacyjnej urządzeń telekomunikacyjnych bądź korzystania z takich urządzeń w tej sali. Zdający mogą również wnieść do sali egzaminacyjnej małą butelkę wody. Podczas pracy z arkuszem egzaminacyjnym butelka powinna stać na podłodze przy nodze stolika, aby uczeń przypadkowo nie zalał materiałów egzaminacyjnych


Pierwsza część egzaminu z Historii i Wos rozpoczyna się o godz. 9.00 i trwać będzie 60 minut. Uczniowie, którzy w ramach dostosowania warunków egzaminu do indywidualnych potrzeb ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi mają wydłużony czas pisania będą pracować z testem maksymalnie 80 min. O godzinie 11.00 rozpocznie się egzamin gimnazjalny z języka polskiego, który potrwa 90 min. (maksymalnie 135 min. z uczniów z wydłużonym czasem pisania).
W czwartek w tych samych godzinach uczniowie piszą egzamin z przedmiotów przyrodniczych (godz. 9.00) i matematyki (godz. 11.00). W piatek zmierzą się natomiast z częścią językową egzaminu: o godz. 9.00 z poziomem podstawowym a o godz. 11.00 z poziomem rozszerzonym wybranego języka obcego.
Pamiętajcie, aby po otrzymaniu arkusza egzaminacyjnego dokładnie zapoznać się z instrukcją na pierwszej stronie i sprawdzić kompletność arkusza. 
Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Wyszukiwarka

Odwiedza nas 329 gości oraz 0 użytkowników.