• Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

 • Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

 • Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

Smaller Default Larger

II międzynarodowe spotkanie projektowe

II międzynarodowe spotkanie projektowe partnerów Erasmus+ w Finlandii

W dniach 23-25 marca 2017r. grupa nauczycieli naszej szkoły wraz z p. Dyrektor uczestniczyła w II międzynarodowym spotkaniu projektowym partnerów projektu "Zaprogramuj swoją przyszłość" finansowanego ze środków programu Erasmus+. Spotkanie odbyło się w szkole partnerskiej Marttilan koulu w Finlandii. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele pozostałych szkół partnerskich z Estonii (szkoła z miejscowości Martna) oraz z Hiszpanii (szkoła z miejscowości Logroño). 

Szkoła podstawowa Marttilan koulu znajduje się w miejscowości Marttila w południowej Finlandii. W styczniu tego roku jej uroki podziwiali już uczestnicy pierwszej krótkoterminowej wymiany grup uczniów - uczniowie i nauczyciele szkół partnerskich. Tym razem w spotkaniu wzięli udział dyrektorzy i nauczyciele zaangażowani w realizację projektu "Zaprogramuj swoją przyszłość". Podczas pobytu w szkole partnerskiej mieliśmy okazję do bezpośredniego kontaktu z nauczycielami tej szkoły i zaobserwowania "na żywo" zasad funkcjonowania szkoły, obserwacji codziennych zajęć. Podczas rozmów z partnerami wymieniliśmy informacje na temat pracy z dziećmi, organizacji zajęć, systemów edukacji. Koordynatorzy projektu z poszczególnych państw odbyli natomiast specjalne spotkanie w celu omówienia kwestii związanych z realizacją projektu. 

Międzynarodowe spotkania z naszymi partnerami to również okazja do sprawdzenia w praktyce umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Nauczyciele ze szkół partnerskich z Polski i Hiszpanii w ramach projektu poszerzają je bowiem na dodatkowych kursach języka angielskiego finansowanych ze środków programu Erasmus+. 

Uczestnicy spotkania projektowego byli pod ogromnym wrażeniem gościnności i otwartości Finów. 

Projekt "Zaprogramuj swoją przyszłość" realizowany jest w okresie 1 września 2016r - 31 sierpnia 2018 r. i ma na celu wymianę wiedzy i doświadczeń z zakresu nauki programowania od I klasy szkoły podstawowej, nauczania tzw. myślenia komputacyjnego na innych przedmiotach niż informatyka oraz zastosowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych do rozwiązywania problemów.

 

Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną

w ogłoszeniu zawartość merytoryczną.

 

 

 

 

 

 Wyszukiwarka

Odwiedza nas 279 gości oraz 0 użytkowników.