• Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

 • Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

 • Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

Smaller Default Larger

Spotkanie biblioteczne

We wtorek 21 lutego w bibliotece szkolnej spotkali się fani przygód Harry’ego Pottera. Spotkanie rozpoczęło się od II etapu konkursu „ Harry Potter – test mistrza”. W pierwszym etapie konkursu udział wzięło 28 uczniów, którzy odpowiadali na 50 pytań. Do drugiego etapu zakwalifikowały się Amelia Kubiak, Dominika Więsyk, Zuzanna Jankowska, Wiktoria Tępowska i Karolina Wypych. Dziewczęta pisały test składający się z 20 pytań. Zwyciężczynią została Zuzanna Jankowska. II miejsce zajęła Wiktoria Tępowska i III miejsce Amelia Kubiak. Uczennice otrzymały nagrody książkowe oraz dyplomy.

Podczas spotkania rozegrany został Turniej o Puchar Domów . Uczniowie podzielili się na cztery drużyny Gryffindor Hufflepuff Slytherin Ravenclaw. Wszyscy otrzymali plakietki z herbami domów. Turniej obejmował cztery konkurencje : szukanie złotego znicza, Quidditch - rzut złotym zniczem do kosza, rozpoznawanie zaklęć i wędrówkę według mapy huncwotów dla każdej drużyny i odnalezienie po 4 horkruksy .

Na spotkaniu uczniowie czytali fragmenty książki "Harry Potter i Przeklęte Dziecko" po angielsku oraz starali się przetłumaczyć je na język polski. Ukoronowaniem spotkania były pieczone jabłka i piwo kremowe według przepisu z Dziurawego Kotła z ulicy Pokątnej.Wszyscy uczestnicy otrzymali Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta ze sklepu Magiczne Dowcipy Weasleyów oraz pamiątkowe dyplomyWyszukiwarka

Odwiedza nas 131 gości oraz 0 użytkowników.