Spotkanie biblioteczne

We wtorek 21 lutego w bibliotece szkolnej spotkali się fani przygód Harry’ego Pottera. Spotkanie rozpoczęło się od II etapu konkursu „ Harry Potter – test mistrza”. W pierwszym etapie konkursu udział wzięło 28 uczniów, którzy odpowiadali na 50 pytań. Do drugiego etapu zakwalifikowały się Amelia Kubiak, Dominika Więsyk, Zuzanna Jankowska, Wiktoria Tępowska i Karolina Wypych. Dziewczęta pisały test składający się z 20 pytań. Zwyciężczynią została Zuzanna Jankowska. II miejsce zajęła Wiktoria Tępowska i III miejsce Amelia Kubiak. Uczennice otrzymały nagrody książkowe oraz dyplomy.

Podczas spotkania rozegrany został Turniej o Puchar Domów . Uczniowie podzielili się na cztery drużyny Gryffindor Hufflepuff Slytherin Ravenclaw. Wszyscy otrzymali plakietki z herbami domów. Turniej obejmował cztery konkurencje : szukanie złotego znicza, Quidditch - rzut złotym zniczem do kosza, rozpoznawanie zaklęć i wędrówkę według mapy huncwotów dla każdej drużyny i odnalezienie po 4 horkruksy .

Na spotkaniu uczniowie czytali fragmenty książki "Harry Potter i Przeklęte Dziecko" po angielsku oraz starali się przetłumaczyć je na język polski. Ukoronowaniem spotkania były pieczone jabłka i piwo kremowe według przepisu z Dziurawego Kotła z ulicy Pokątnej.Wszyscy uczestnicy otrzymali Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta ze sklepu Magiczne Dowcipy Weasleyów oraz pamiątkowe dyplomy