„Wieczór z dreszczykiem”

Wieczór z dreszczykiemW piątek 28 października w bibliotece szkolnej spotkali się miłośnicy książek fantasy. Uczniowie zapewnili niesamowity nastrój spotkania. Przygotowali ciekawe dekoracje, stroje, przekąski.

Przyniesione przez Zuzię pomarańczowe dynie powycinano i zrobiono z nich lampiony. W wyśmienitej atmosferze, przyświecając sobie latarką, uczniowie czytali fragmenty książek, nad którymi później dyskutowano.  Były też konkursy z drobnymi  nagrodami : na najstraszniejszą przekąskę i  przebranie. Zuzia Jankowska opracowała konkurs wiedzy na temat książek : o Harrym Potterze, Percym Jacksonie, poświęcony bohaterom „Niezdognej”, „ Igrzysk śmierci” i  „ Baśnioboru”.  Przełomowym momentem spotkania był konkurs „Szukanie pająka”. Na koniec uczestnicy spotkania tworzyli wspólną opowieść nagraną przez Bartka . Planujemy przygotować opowiadanie na podstawie nagrania. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Opracowanie: I. Pierzakowska