• Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

 • Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

 • Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

Smaller Default Larger

„Wieczór z dreszczykiem”

Wieczór z dreszczykiemW piątek 28 października w bibliotece szkolnej spotkali się miłośnicy książek fantasy. Uczniowie zapewnili niesamowity nastrój spotkania. Przygotowali ciekawe dekoracje, stroje, przekąski.

Przyniesione przez Zuzię pomarańczowe dynie powycinano i zrobiono z nich lampiony. W wyśmienitej atmosferze, przyświecając sobie latarką, uczniowie czytali fragmenty książek, nad którymi później dyskutowano.  Były też konkursy z drobnymi  nagrodami : na najstraszniejszą przekąskę i  przebranie. Zuzia Jankowska opracowała konkurs wiedzy na temat książek : o Harrym Potterze, Percym Jacksonie, poświęcony bohaterom „Niezdognej”, „ Igrzysk śmierci” i  „ Baśnioboru”.  Przełomowym momentem spotkania był konkurs „Szukanie pająka”. Na koniec uczestnicy spotkania tworzyli wspólną opowieść nagraną przez Bartka . Planujemy przygotować opowiadanie na podstawie nagrania. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Opracowanie: I. Pierzakowska

 

 

 Wyszukiwarka

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.