• Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

 • Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

 • Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

Smaller Default Larger

Pomnik Władysława Łokietka wyszorowany

Szorujemy ŁokietkaPomysłodawcą tego happeningu była Młodzieżowa Rada Miejska w Sieradzu, do której dołączyli harcerze oraz młodzież szkolna. Młodzi ludzie zebrali się na Placu Wojewódzkim żeby wyczyścić pomnik Władysław Łokietka.

Młodzież z Sieradza wyczyściła w dn. 09.11.16r. pomnik Władysława Łokietka, króla Polski i księcia sieradzkiego, który doprowadził do zjednoczenia Polski po rozbiciu dzielnicowym. Happening odbył się w ramach jubileuszu 880-lecia pierwszej pisanej wzmianki o Sieradzu.

 

Członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej nie ukrywają, że tego rodzaju zajęcia mają zachęcić, aktywizować młodzież w działania dla miasta. "Szorowanie Łokietka" ma stanowić początek do przyszłych akcji, które zamierzają przeprowadzać. Dlaczego wybrano rzeźbę Władysława Łokietka? Ponieważ uznano go za jeden z największych i najbardziej charakterystycznych pomników w mieście.

 

- Ja myślę, że każda próba wyciągnięcia młodzieży z domu jest dobra i myślę, że jeżeli miałoby to być mycie pomników, to jak najbardziej. To zawsze jakiś pożytek dla miasta. - mówił Albert Dąbrowski, wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Sieradzu.

 

Źródło: http://www.nasze.fm

 

W tym wydarzeniu brał udział również nasz Samorząd Szkolny, który reprezentowali Patryk Raźny i Jakub Pietrus. Serdeczne podziękowania dla nich za przyłączenie się do tej akcji.

 

Zdjęcia wykonał Jakub Pietrus, Patryk Raźny i Marcel Bednarek

Oprac.: Izabela Kierniakiewicz-Perdek

Szorujemy ŁokietkaSzorujemy ŁokietkaSzorujemy ŁokietkaSzorujemy Łokietka

Więcej zdjęć zobaczycie w galerii strony. Zapraszamy!Wyszukiwarka

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.