Pomnik Władysława Łokietka wyszorowany

Szorujemy ŁokietkaPomysłodawcą tego happeningu była Młodzieżowa Rada Miejska w Sieradzu, do której dołączyli harcerze oraz młodzież szkolna. Młodzi ludzie zebrali się na Placu Wojewódzkim żeby wyczyścić pomnik Władysław Łokietka.

Młodzież z Sieradza wyczyściła w dn. 09.11.16r. pomnik Władysława Łokietka, króla Polski i księcia sieradzkiego, który doprowadził do zjednoczenia Polski po rozbiciu dzielnicowym. Happening odbył się w ramach jubileuszu 880-lecia pierwszej pisanej wzmianki o Sieradzu.

Członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej nie ukrywają, że tego rodzaju zajęcia mają zachęcić, aktywizować młodzież w działania dla miasta. "Szorowanie Łokietka" ma stanowić początek do przyszłych akcji, które zamierzają przeprowadzać. Dlaczego wybrano rzeźbę Władysława Łokietka? Ponieważ uznano go za jeden z największych i najbardziej charakterystycznych pomników w mieście.

- Ja myślę, że każda próba wyciągnięcia młodzieży z domu jest dobra i myślę, że jeżeli miałoby to być mycie pomników, to jak najbardziej. To zawsze jakiś pożytek dla miasta. - mówił Albert Dąbrowski, wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Sieradzu.

Źródło: http://www.nasze.fm

W tym wydarzeniu brał udział również nasz Samorząd Szkolny, który reprezentowali Patryk Raźny i Jakub Pietrus. Serdeczne podziękowania dla nich za przyłączenie się do tej akcji.

Zdjęcia wykonał Jakub Pietrus, Patryk Raźny i Marcel Bednarek

Oprac.: Izabela Kierniakiewicz-Perdek

Szorujemy ŁokietkaSzorujemy ŁokietkaSzorujemy ŁokietkaSzorujemy Łokietka

Więcej zdjęć zobaczycie w galerii strony. Zapraszamy!