Halloween

Halloween28 października w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Szkolnego zorganizowano Halloween. Uczniowie  przygotowali audycję związaną z zachodnimi obrzędami oraz ze Świętem Zmarłych, o którym oczywiście pamiętamy. 1 listopada jest w naszej polskiej tradycji czasem zadumy i wspomnień o tych, których wśród Nas już nie ma. We wtorek z naszymi rodzinami i przyjaciółmi odwiedziliśmy groby bliskich Nam osób i zapaliliśmy znicze.

W piątek podczas trzech przerw uczniowie  naszej szkoły mogli poznać inną kulturę i zwyczaje, które przybliżane im są również na lekcjach j. angielskiego. Społeczność szkolna mogła wziąć udział w ciekawych konkursach oraz spróbować domowych wypieków takich jak babeczki dyniowe czy ciasto marchewkowe.

Chcieliśmy serdecznie podziękować p. Dyrektor Helenie Rajewskiej za umożliwienie realizacji naszego pomysłu, p. Irenie Pierzakowskiej za pomoc w dekoracji oraz Natalii Kielek, Małgorzacie i Krzysztofowi Łężak za wykonanie rysunków.

Opracowanie: I. Kierniakiewicz-Perdek