• Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

 • Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

 • Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

 • Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

Smaller Default Larger

Erasmus i Otrzęsiny

W dniach 13-15 października odbyło się w naszej szkole pierwsze ponadnarodowe spotkanie projektowe przedstawicieli szkół uczestniczących w projekcie Erasmus+ „Zaprogramuj swoją przyszłość”, który realizowany jest przez Gimnazjum nr 3 we współpracy z trzema krajami: Finlandią, Estonią i Hiszpanią. Gimnazjum nr 3 pełni funkcję placówki koordynującej. 

Mieliśmy zaszczyt gościć dyrektorów i nauczycieli szkół:

 • Marttilan koulu – szkoła podstawowa w miejscowości Marttila (Finlandia),
 • Martna Põhikool – szkoła (poziomy 1-9) w miejscowości Martna w Estonii
 • Hermanos D’Elhuyar Instituto de Educacion Secundaria – szkoła gimnazjalna i ponadgimnazjalna w miejscowości Logroño w Hiszpanii.

Podczas wizyty nasi goście mieli okazję poznać historię naszego kraju, naszej stolicy Warszawy i rodzinnego miasta Sieradza. Pierwszego dnia goście zwiedzili Warszawę a podczas wieczornego spaceru po Sieradzu pokazaliśmy nasze najpiękniejsze sieradzkie zakątki.

14 października w Gimnazjum nr 3 odbyła się oficjalna konferencja z udziałem zaproszonych gości, dyrekcji i nauczycieli Gimnazjum nr 3 zaangażowanych w realizację projektu, młodzieży zakwalifikowanej do grupy projektowej oraz przedstawicieli sieradzkich mediów. 

Podczas konferencji  zaprezentowane zostały wszystkie szkoły uczestniczące w projekcie. Każdy z partnerów mógł poznać więcej szczegółów dotyczących pozostałych szkół partnerskich: jej wygląd, strukturę, osiągnięcia oraz zakres wykorzystania technologii informacyjno – komunikacyjnych w placówce. Poznaliśmy również systemy edukacyjne obowiązujące w Finlandii, Estonii i Hiszpanii. Koordynatorzy projektu przedstawili zgromadzonym informacje o zakresie nauczania programowania w ich szkołach i aktualnym rynku pracy z uwzględnieniem zapotrzebowania na specjalistów ICT i programistów. 

Tego samego dnia goście mieli okazję poznać naszą szkołę oraz wieloletnią tradycję zwiazaną z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Partnerzy wzięli udział w oficjalnej uroczystości Dnia Edukacji Narodowej połączonej z Otrzęsinami klas I, które odbyły się w odnowionej sali gimnastycznej o godzinie 15.00.

Nasza szkoła oraz występy uczniów i klas wywarły na naszych gościach bardzo pozytywne emocje.  Byli oni pod ogromnym wrażeniem poziomu zareprezentowanego przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły podczas pierwszej wizyty partnerskiej. Jesteśmy dumni, że nasi goście z nostalgią i nadzieją na ponowne spotkanie opuszczali Sieradz. 

 

Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną

w ogłoszeniu zawartość merytoryczną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Wyszukiwarka

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.