Wycieczka do Energylandii

W dniu 30.09.16r. odbyła się wycieczka do Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Wzięły w niej udział klasy: IIa, IIb, IIIb i IIIc wraz z opiekunami p. A. Leśkiewicz, p. I. Kierniakiewicz-Perdek, p. E. Banasiewicz, p. D. Kałuziak, p. T. Sośnickim i M. Gabrysiakiem.

Energylandia to najnowocześniejszy rodzinny park rozrywki w Polsce. Na przestrzeni 26 hektarów znajduje się ponad 60 różnego rodzaju nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń i atrakcji, poczynając od ekstremalnych, poprzez rodzinne, a kończąc na tych dla najmłodszych.

Uczniowie mogli m.in. wejść na Aztec Swing czyli ogromne wahadło kręcące się na różne strony, usiąść na Tsunami Dropper – 40-metrowej Wieży Zrzutu, wziąć udział w wodnej bitwie na łodziach – Splash Battle oraz Apocalipto czyli ogromnej ławie, która wprowadzana jest w ruch obrotowy po okręgu i własnej osi. Największym powodzeniem cieszyły się Rollercoastery Mayan i Formuła 1 czyli kolejki górskie w których można było się poczuć jak podczas jazdy formułą czy lotem myśliwcem F16 . Tylko nieliczni śmiałkowie zasiedli w Space Boosterze – Armagedonie, gdzie przeciążenia sięgają prawie 4g.

Piękna pogoda i ogrom atrakcji sprawiły, że był to wspaniały dzień, pełen uśmiechu i dużej dawki adrenaliny.

Opracowanie: I. Kierniakiewicz-Perdek