• Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

 • Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

 • Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

Smaller Default Larger

Uroczystości z okazji Dnia Sybiraka

Uroczystości z okazji Dnia SybirakaDnia 16 września 2016r. mszą św. w kościele garnizonowym w Sieradzu rozpoczęły się uroczystości z okazji Dnia Sybiraka w naszym mieście. Po Marszu Żywej Pamięci Sybiru, w którym udział wzięli oprócz władz miasta i powiatu ci, którzy przeżyli Golgotę Wschodu, uroczystości odbywały się pod Pomnikiem Sybiraka.   

Odmówiono modlitwę za Sybiraków, wysłuchano części artystycznej, odczytano Apel Poległych, złożono kwiaty i wiązanki.  W tej lekcji patriotyzmu, którą prowadził Prezes Związku Sybiraków, wzięli udział uczniowie klasy II E pod kierunkiem wychowawcy B. Szewczyk  oraz uczniowie klasy III C, którzy sprawowali opiekę nad sztandarem  Gimnazjum nr 3 im. Unii Europejskiej.

oprac. Bogumiła Szewczyk

 

 

 Wyszukiwarka

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.