• Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

 • Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

 • Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

Smaller Default Larger

Oficjalne rozpoczęcie nowego roku szkolnego było okazją do przekazania uczniom informacji o nowym projekcie, który realizowany będzie w naszej szkole przez najbliższe 2 lata. Projekt "Zaprogramuj swoją przyszłość" wygrał w konkursie wniosków europejskiego programu Erasmus+ i uzyskał dofinansowanie na wdrożenie i realizację.

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020.  Jest wynikiem połączenia różnych europejskich programów związanych ze szkolnictwem wyższym, zawodowym, szkoleniem dorosłych i edukacją szkolną (w tym projektu Comenius).

Projekt "Zaprogramuj swoja przyszłość" zakłada współpracę na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk z innymi europejskimi szkołami w ramach partnerstwa strategicznego. Partnerami projektu są szkoły z Estonii, Finlandii i Hiszpanii a jego zasadniczym celem jest nauka programowania i wymiana wiedzy na temat metod nauczania programowania od I klasy szkoły podstawowej. Innowacyjność projektu polega na nauczaniu myślenia komputacyjnego na innych przedmiotach niż informatyka (matematyka, geografia, fizyka, chemia, biologia, historia/wos i język ojczysty ).

Efektem projektu będzie podniesienie wśród nauczycieli i uczniów szkół partnerskich poziomu kompetencji w zakresie języka angielskiego, informatycznych i matematycznych. Tematyka projektu jest też odpowiedzią na duże zapotrzebowanie na programistów na obecnym rynku pracy oraz planowane zmiany w podstawie programowej informatyki – wprowadzenie nauki programowania od 1 klasy szkoły podstawowej.

 

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

 

 

 



Wyszukiwarka

Odwiedza nas 72 gości oraz 0 użytkowników.