Średniowieczna Żakinada

Żakinada 2016Tegoroczny Dzień Dziecka w ramach obchodów 880-lecia Sieradza uczczony został przez uczniów sieradzkich szkół kolorowym pochodem ulicami Sieradza. Uczniowie w strojach średniowiecznych przemaszerowali w korowodzie spod budynku Urzędu Miasta do amfiteatru w Parku Staromiejskim, gdzie odbyło się zaprezentowanie szkół. W korowodzie wzięli też udział uczniowie klas I naszego gimnazjum.

Na początku odbył się konkurs na najpiękniejszy strój historyczny. Następnie przedstawiciele każdej szkoły zaprezentowali scenkę nawiązującą do czasów początków Sieradza lub przedstawiająca średniowieczne życie mieszczan.

Gimnazjum nr 3 im. Unii Europejskiej w Sieradzu zostało wyróżnione przez jury składające się z samorządowców i lokalnych działaczy społecznych. Otrzymaliśmy III miejsce w Korowodzie Żakinady Historycznej "Średniowieczny Sieradz" oraz puchar Prezydenta Miasta Sieradz.

Serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom za zaangażowanie w organizację strojów średniowiecznych.