• Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

 • Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

 • Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

Smaller Default Larger

Średniowieczna Żakinada

Żakinada 2016Tegoroczny Dzień Dziecka w ramach obchodów 880-lecia Sieradza uczczony został przez uczniów sieradzkich szkół kolorowym pochodem ulicami Sieradza. Uczniowie w strojach średniowiecznych przemaszerowali w korowodzie spod budynku Urzędu Miasta do amfiteatru w Parku Staromiejskim, gdzie odbyło się zaprezentowanie szkół. W korowodzie wzięli też udział uczniowie klas I naszego gimnazjum.

Na początku odbył się konkurs na najpiękniejszy strój historyczny. Następnie przedstawiciele każdej szkoły zaprezentowali scenkę nawiązującą do czasów początków Sieradza lub przedstawiająca średniowieczne życie mieszczan. 

Gimnazjum nr 3 im. Unii Europejskiej w Sieradzu zostało wyróżnione przez jury składające się z samorządowców i lokalnych działaczy społecznych. Otrzymaliśmy III miejsce w Korowodzie Żakinady Historycznej "Średniowieczny Sieradz" oraz puchar Prezydenta Miasta Sieradz.

Serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom za zaangażowanie w organizację strojów średniowiecznych.

 Wyszukiwarka

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.