• Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

 • Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

 • Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

 • Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Smaller Default Larger

Profilaktyka uzależnień w naszej szkole

Przez cały semestr II realizujemy projekt profilaktyczny pt. "Chcę być sobą". Myśl przewodnia projektu jest drogowskazem dla ucznia w budowaniu swej siły wewnętrznej, poziomu życia i wyborów.

Podczas I Dnia Wiosny uczniowie obejrzeli już spektakl o utracie ludzkiej godności z powodu uzależnień i komplikacji z nimi związanych. Spotkanie z psychologiem 9 kwietnia wyjaśniało wartość szacunku do siebie samego i innych bez wchodzenia w ryzykowne zachowania. Przed młodzieżą jeszcze wizyta kuratora sądowego oraz audycja poznawcza z udziałem gościa - psychoterapeuty, na temat skali problemów zdrowotnych młodych ludzi spowodowanych uzależnieniami. 

Opracowanie: J. Wojdała 

 

 Wyszukiwarka

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.