• Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

 • Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

 • Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

Smaller Default Larger

Weź oddech i wygraj nagrody

Ruszyły konkursy dla dzieci i młodzieży w ramach projektu „Sieradz bierze oddech”. Pierwszy konkurs ogłoszony przez sieradzki magistrat to konkurs na prezentację multimedialną „Czyste powietrze wokół nas”. Do rywalizacji mogą zgłosić się dzieci w wieku od 9 do 13 lat i  młodzież w wieku od 14 do 16 lat z terenu gminy miasto Sieradz.

Z przedstawionych prezentacji multimedialnych wyłonieni zostaną laureaci, którym przyznane zostaną nagrody rzeczowe za I, II, II miejsce w dwóch kategoriach: dzieci w wieku od 9 do 13 lat oraz młodzież w wieku od 14 do 16 lat. Laureaci zaprezentują swoje prace podczas konferencji „Sieradz bierze oddech” w dniu 16 czerwca 2016r. w Teatrze Miejskim w Sieradzu. Wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymają  nagrody pocieszenia oraz zaproszenie na konferencję. Konkurs plastyczny na wykonanie plakatu „Czyste powietrze, czysty Sieradz” skierowany jest do młodzieży w wieku od 14 do 16 lat z terenu gminy miasto Sieradz.

Ze  wszystkich złożonych prac plastycznych zostanie przygotowana ekspozycja i umieszczona na korytarzu  Teatru Miejskiego w Sieradzu, dostępna dla uczestników konferencji. Ponadto osoba, która wygrała konkurs plastyczny będzie miała na konferencji uroczyście wręczony wykonany już plakat. Wydrukowane plakaty otrzymają również pozostali uczestnicy konferencji. Plakat będzie rozdawany także podczas spotkań ekologicznych w poszczególnych dzielnicach miasta Sieradza.

Celem obu przedsięwzięć jest przede wszystkim promowanie podstawowych wartości ekologicznych 
i zwiększenie świadomości mieszkańców na temat zmniejszenia zużycia energii i emisji zanieczyszczeń. To także przekazanie młodzieży oraz dorosłym mieszkańcom miasta Sieradza wiedzy na temat:
a) ochrony powietrza, 
b) wpływu jakości powietrza na zdrowie człowieka,
c) racjonalnego wykorzystania energii cieplnej,
d) efektywnego transportu,
e) wykorzystania zasobów energii odnawialnych (energii słonecznej, wiatru, geotermalnej, biomasy itp.).
I wreszcie: realizacja założeń Planu gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Sieradza na lata 2014-2020.

Głównym celem projektu „Sieradz bierze oddech” jest przybliżenie wiedzy mieszkańcom o stanie jakości powietrza na terenie miasta Sieradza, wskazanie niezbędnych działań w zakresie poprawy jakości powietrza oraz życia mieszkańców, zwiększenia świadomości i zachęcenia do właściwych działań we własnym zakresie. Wszystkie informacje udostępniane są na portalu społecznościowym Facebook pod adresem www.facebook.com/sieradzbierzeoddech.

Źródło: www.sieradz.eu

Regulamin konkursu

Prace należy do 16 maja składać do p. Anety Leśkiewicz.

 

 

 Wyszukiwarka

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.