Wycieczka do Uniejowa

Wycieczka ekologiczna do Uniejowa

12 kwietnia 2016r. uczniowie klas drugich uczestniczyli w wycieczce ekologicznej do Uniejowa. Głównym celem  było zwiedzanie Geotermii Uniejów, która jest instytucją powołaną w celu zagospodarowania wód termalnych.

Uczniowie obejrzeli  teren zakładu geotermalnego: odwiert produkcyjny PIG/AGH-2 oraz budynek ciepłowni geotermalnej i ciepłowni na biomasę. Wiedzą , że wykorzystanie odnawialnych źródeł energii niesie ze sobą wiele korzyści – główną zaletą jest ochrona środowiska naturalnego przed emisją substancji szkodliwych i gazów cieplarnianych.

Młodzież korzystała również z kąpieli w kompleksie termalno- basenowym.

Zrelaksowana po chwilach spędzonych w nieckach basenowych wróciła z zapałem do  swoich obowiązków szkolnych.

Więcej zdjęć w galerii.