• Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

 • Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

 • Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

Smaller Default Larger

Wycieczka do Kórnika

Wycieczka ekologiczna do Kórnika

14 kwietnia br. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wycieczce do Kórnika, w którym znajduje się największe i najstarsze arboretum w Polsce. 

Arboretum zwiedzili z przewodnikiem, który przeprowadził lekcje ekologiczną nt. „Kwitnienia”. Zajęcia trwały 1,5 h, podczas których uczniowie dowiedzieli się m.in o budowie kwiatu, rodzajach kwiatostanów a także zobaczyli krzewy i drzewa znajdujące się w parku. Podziwiali krzewy i drzewa iglaste a także kwitnące już forsycje, magnolie czy różaneczniki oraz liczne rośliny runa leśnego.  Następnie udali się do Rogalina w którym zobaczyli najstarsze dęby. Po spacerze po parku wrócili do Sieradza. Mimo, że pogoda nie rozpieszczała wyjazd należy zaliczyć do udanych. Zdjęcia z wyjazdu znajdziecie w galerii strony.

oprac. Izabela Giergiel

 

 

 Wyszukiwarka

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.