Wycieczka do Kórnika

Wycieczka ekologiczna do Kórnika

14 kwietnia br. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wycieczce do Kórnika, w którym znajduje się największe i najstarsze arboretum w Polsce.

Arboretum zwiedzili z przewodnikiem, który przeprowadził lekcje ekologiczną nt. „Kwitnienia”. Zajęcia trwały 1,5 h, podczas których uczniowie dowiedzieli się m.in o budowie kwiatu, rodzajach kwiatostanów a także zobaczyli krzewy i drzewa znajdujące się w parku. Podziwiali krzewy i drzewa iglaste a także kwitnące już forsycje, magnolie czy różaneczniki oraz liczne rośliny runa leśnego.  Następnie udali się do Rogalina w którym zobaczyli najstarsze dęby. Po spacerze po parku wrócili do Sieradza. Mimo, że pogoda nie rozpieszczała wyjazd należy zaliczyć do udanych. Zdjęcia z wyjazdu znajdziecie w galerii strony.

oprac. Izabela Giergiel