Chcę być sobą

Pierwszy Dzien Wiosny 2016Pod takim tytułem przebiegał tegoroczny I Dzień Wiosny w naszej szkole.  Jak co roku, zaproponowaliśmy uczniom ciekawe nieszablonowe spędzenie tego dnia. "Trochę w nim śpiewu, muzyki, tańca. Będzie też teatr." - takimi słowami uczennice Id powitały wszystkich sympatyków dobrej zabawy.

Jednym z punktów programu było podsumowanie konkursów ekologicznych zrealizowanych w ramach projektu "Ekorozwój naszą przyszłością" współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

W konkursie plastycznym "Świat za 100 lat" zwyciężyły:

• I miejsce - Agata Michalska kl. IIIc
  • II miejsce - Amelia Szewczyk kl. Ie
  • III miejsce - Blanka Grzelak kl. IIIa.

W konkursie technicznym "Design z odzysku" zwyciężyli:

• I miejsce - Margarita Kulenty kl. Id
  • II miejsce - Kacper Szymczak kl. IIb
  • III miejsce - Lidia Kołodziejczyk kl IIIa.

Wystawę prac pokonkursowych można było obejrzeć w sali gimnastycznej.

W konkursie międzyklasowym "Zbiórka makulatury" rywalizacja była ogromna. Makulatura zebrana podczas zbiórki przekazana zostanie fundacji "Przyjazny Świat Dziecka", która z jej sprzedaży uzyska środki na pomoc Rodzinnym Domom Dziecka. Działania miały wymiar edukacyjny - uczyły empatii, pokazywały, że należy pomagać innym oraz wymiar ekologiczny - uczyły szacunku do przyrody a zwłaszcza ochrony lasów.

Najbardziej zaangażowały się klasy pierwsze:

• I miejsce - klasa Ic
  • II miejsce - klasa Ia
  • wyróżnienie - klasa Ie.

Podczas I Dnia wiosny odbyło się również oficjalne wręczenie nagród w II Międzyszkolnym Konkursie Informatycznym dla uczniów gimnazjów z terenu Sieradza zorganizowanym przez Gimnazjum nr 3 im. Unii Europejskiej w Sieradzu. Nagrody ufundowane przez firmę Irydium Software z Sieradza otrzymali:

• I miejsce - Bartłomiej Fornalczyk - Publiczne Gimnazjum Gminy Sieradz
  • II miejsce - Patryk Raźny - Gimnazjum nr 3, kl. IIa
  • III miejsce - Hubert Paszkowski Publiczne Gimnazjum Gminy Sieradz

W czasie Dnia Wiosny wystapiła grupa taneczna hip-hopu pod kierunkiem Katarzyny Kaluziak oraz nasze uczennice z koła muzycznego.

Wszyscy uczestnicy I Dnia Wiosny obejrzeli spektakl profilaktyczno-wychowawczy w wykonaniu Teatru Kurtyna i mogli posilić się pysznymi, zdrowymi kanapkami.