• Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

 • Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

 • Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

Smaller Default Larger

Chcę być sobą

Pierwszy Dzien Wiosny 2016Pod takim tytułem przebiegał tegoroczny I Dzień Wiosny w naszej szkole.  Jak co roku, zaproponowaliśmy uczniom ciekawe nieszablonowe spędzenie tego dnia. "Trochę w nim śpiewu, muzyki, tańca. Będzie też teatr." - takimi słowami uczennice Id powitały wszystkich sympatyków dobrej zabawy.

Jednym z punktów programu było podsumowanie konkursów ekologicznych zrealizowanych w ramach projektu "Ekorozwój naszą przyszłością" współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

W konkursie plastycznym "Świat za 100 lat" zwyciężyły:

 

 • I miejsce - Agata Michalska kl. IIIc
 • II miejsce - Amelia Szewczyk kl. Ie
 • III miejsce - Blanka Grzelak kl. IIIa.

 

W konkursie technicznym "Design z odzysku" zwyciężyli:

 

 • I miejsce - Margarita Kulenty kl. Id
 • II miejsce - Kacper Szymczak kl. IIb
 • III miejsce - Lidia Kołodziejczyk kl IIIa.

 

Wystawę prac pokonkursowych można było obejrzeć w sali gimnastycznej.

W konkursie międzyklasowym "Zbiórka makulatury" rywalizacja była ogromna. Makulatura zebrana podczas zbiórki przekazana zostanie fundacji "Przyjazny Świat Dziecka", która z jej sprzedaży uzyska środki na pomoc Rodzinnym Domom Dziecka. Działania miały wymiar edukacyjny - uczyły empatii, pokazywały, że należy pomagać innym oraz wymiar ekologiczny - uczyły szacunku do przyrody a zwłaszcza ochrony lasów.

Najbardziej zaangażowały się klasy pierwsze:

 

 • I miejsce - klasa Ic
 • II miejsce - klasa Ia
 • wyróżnienie - klasa Ie.

 

Podczas I Dnia wiosny odbyło się również oficjalne wręczenie nagród w II Międzyszkolnym Konkursie Informatycznym dla uczniów gimnazjów z terenu Sieradza zorganizowanym przez Gimnazjum nr 3 im. Unii Europejskiej w Sieradzu. Nagrody ufundowane przez firmę Irydium Software z Sieradza otrzymali:

 

 • I miejsce - Bartłomiej Fornalczyk - Publiczne Gimnazjum Gminy Sieradz
 • II miejsce - Patryk Raźny - Gimnazjum nr 3, kl. IIa 
 • III miejsce - Hubert Paszkowski Publiczne Gimnazjum Gminy Sieradz

 

W czasie Dnia Wiosny wystapiła grupa taneczna hip-hopu pod kierunkiem Katarzyny Kaluziak oraz nasze uczennice z koła muzycznego. 

Wszyscy uczestnicy I Dnia Wiosny obejrzeli spektakl profilaktyczno-wychowawczy w wykonaniu Teatru Kurtyna i mogli posilić się pysznymi, zdrowymi kanapkami. 

 

 

 

 

 

 

 Wyszukiwarka

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.