VI Konkurs Poezji Patriotycznej

7 marca w  Teatrze Miejskim w Sieradzu odbył się VI Konkurs Poezji Patriotycznej "Od zniewolenia do wolności" skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu sieradzkiego a zorganizowany przez Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Sieradzu. Nasze uczennice Julia Karolczak z kl. IIb oraz Weronika Nagielska z kl. Id zajęły w nim miejsca na podium.

Celem konkursu była popularyzacja wśród uczniów poezji polskiej i rozbudzanie uczuć patriotycznych. Wpisuje się to w kanon wychowania uczniów naszego gimnazjum, dlatego chętnie bierzemy udział w konkursach o tematyce patriotycznej. Uczestnicy konkursu recytowali wybrany utwór poetycki lub fragment utworu spośród twórczości polskich poetów tworzących w kraju bądź na emigracji w różnych okresach "zniewolenia ojczyzny".

I miejsce i nagrodę Kuratora Oświaty w Łodzi zdobyła uczennica naszej szkoły - Julia Karolczak z klasy IIb.

III miejsce i wyróżnienie Sieradzkiej 15 Brygady Wsparcia Dowodzenia otrzymała Weronika Nagielska z klasy Id.

Serdecznie gratulujemy!