• Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

 • Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

 • Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

Smaller Default Larger

VI Konkurs Poezji Patriotycznej

7 marca w  Teatrze Miejskim w Sieradzu odbył się VI Konkurs Poezji Patriotycznej "Od zniewolenia do wolności" skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu sieradzkiego a zorganizowany przez Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Sieradzu. Nasze uczennice Julia Karolczak z kl. IIb oraz Weronika Nagielska z kl. Id zajęły w nim miejsca na podium.

Celem konkursu była popularyzacja wśród uczniów poezji polskiej i rozbudzanie uczuć patriotycznych. Wpisuje się to w kanon wychowania uczniów naszego gimnazjum, dlatego chętnie bierzemy udział w konkursach o tematyce patriotycznej. Uczestnicy konkursu recytowali wybrany utwór poetycki lub fragment utworu spośród twórczości polskich poetów tworzących w kraju bądź na emigracji w różnych okresach "zniewolenia ojczyzny". 

I miejsce i nagrodę Kuratora Oświaty w Łodzi zdobyła uczennica naszej szkoły - Julia Karolczak z klasy IIb.

III miejsce i wyróżnienie Sieradzkiej 15 Brygady Wsparcia Dowodzenia otrzymała Weronika Nagielska z klasy Id.

Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 Wyszukiwarka

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.