• Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

 • Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

 • Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

Smaller Default Larger

Ekorozwój naszą przyszłością - projekt ekologiczny w naszej szkole

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie  naszego gimnazjum biorą udział w projekcie  ekologicznym "Ekorozwój naszą przyszłością" współfinansowanym ze środków WFOŚiGW w Łodzi. Kwota dofinansowania to 15.050 zł.

 

Celem programu ekologicznego jest  rozbudzanie wrażliwości młodzieży na bogactwo i piękno przyrody, kształtowanie postawy odpowiedzialności za stan środowiska. Realizacja zadania opierała  się na działaniach praktycznych uczniów, ich  aktywności twórczej  i poznawczej.

Program daje   okazję poznać przyrodę nie tylko na lekcjach szkolnych, ale podczas lekcji terenowych.  Projekt jest  adresowany do uczniów  wszystkich klas Gimnazjum nr 3 w Sieradzu.

W ramach projektu będą organizowane  :

 • warsztaty ekologiczne ,,Akademia Ochrony Przyrody”  prowadzone w CEE w Sieradzu
 • lekcje ekologiczne: "Źródła zanieczyszczeń rzeki Warty oraz sposoby jej oczyszczania", "Ochrona przyrody w dolinie rzeki Warty" prowadzonej w Gimnazjum nr 2  im. Królowej Jadwigi, obejrzenie ekspozycji ,,Warta – rzeka życia”
 • wycieczki : do Arboretum  w Kórniku , Muzeum i Pałacu w Rogalinie( kl.1), Geotermii Uniejów (kl.2), Kopalni i Elektrowni W Bełchatowie (kl.3)
 • konkursy ekologiczne tj.

 - zbiórka makulatury - opiekun p.R.Cieploch i p.I.Giergiel

 - Przyroda u Twoich drzwi – k.fotograficzny, opiekun.p.P.Bakowicz

 - Świat za  100 lat- k.plastyczny  opiekun p.A.Gawron

 - Desing z odzysku-k.techniczny

 - Jeden z czternastu- k.wiedzowy opiekun p.R.Cieploch i p.I.Giergiel

 - Niska emisja w Twoich oczach- k.informatyczny p.A.Leśkiewicz

 • Zakupione będą również pomoce dydaktyczne, które uatrakcyjnią prowadzenie lekcji przyrodniczych
 • Nagrodami w konkursach indywidualnych są : śpiwory , torby ekologiczne, plecaki , pendrivy i piłki.

  Opracowanie: R. Cieploch

 

 

 

 Wyszukiwarka

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.