Ekorozwój naszą przyszłością - projekt ekologiczny w naszej szkole

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie  naszego gimnazjum biorą udział w projekcie  ekologicznym "Ekorozwój naszą przyszłością" współfinansowanym ze środków WFOŚiGW w Łodzi. Kwota dofinansowania to 15.050 zł.

Celem programu ekologicznego jest  rozbudzanie wrażliwości młodzieży na bogactwo i piękno przyrody, kształtowanie postawy odpowiedzialności za stan środowiska. Realizacja zadania opierała  się na działaniach praktycznych uczniów, ich  aktywności twórczej  i poznawczej.

Program daje   okazję poznać przyrodę nie tylko na lekcjach szkolnych, ale podczas lekcji terenowych.  Projekt jest  adresowany do uczniów  wszystkich klas Gimnazjum nr 3 w Sieradzu.

W ramach projektu będą organizowane  :

• warsztaty ekologiczne ,,Akademia Ochrony Przyrody”  prowadzone w CEE w Sieradzu
  • lekcje ekologiczne: "Źródła zanieczyszczeń rzeki Warty oraz sposoby jej oczyszczania", "Ochrona przyrody w dolinie rzeki Warty" prowadzonej w Gimnazjum nr 2  im. Królowej Jadwigi, obejrzenie ekspozycji ,,Warta – rzeka życia”
  • wycieczki : do Arboretum  w Kórniku , Muzeum i Pałacu w Rogalinie( kl.1), Geotermii Uniejów (kl.2), Kopalni i Elektrowni W Bełchatowie (kl.3)
  • konkursy ekologiczne tj.

- zbiórka makulatury - opiekun p.R.Cieploch i p.I.Giergiel

- Przyroda u Twoich drzwi – k.fotograficzny, opiekun.p.P.Bakowicz

- Świat za  100 lat- k.plastyczny  opiekun p.A.Gawron

- Desing z odzysku-k.techniczny

- Jeden z czternastu- k.wiedzowy opiekun p.R.Cieploch i p.I.Giergiel

- Niska emisja w Twoich oczach- k.informatyczny p.A.Leśkiewicz

• Zakupione będą również pomoce dydaktyczne, które uatrakcyjnią prowadzenie lekcji przyrodniczych
  • Nagrodami w konkursach indywidualnych są : śpiwory , torby ekologiczne, plecaki , pendrivy i piłki.

Opracowanie: R. Cieploch