• Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

 • Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

 • Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

 • Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Smaller Default Larger

Sukces w konkursie historycznym "Sieradz w średniowieczu - 880-lecie"

Siedem dwuosobowych drużyn zmagało się z pytaniami dotyczącymi historii Sieradza. Rywalizacja toczyła się w ramach konkursu historycznego "Sieradz w średniowieczu - 880-lecie".

Rok 2016 jest szczególny dla Sieradza. W tym roku mija bowiem 880 lat od pierwszej pisemnej wzmianki o naszym mieście, która pojawiła się w tzw. bulli gnieźnieńskiej papieża Innocentego II z 1136 r. Rocznica stała się również okazją do zorganizowania konkursu "Sieradz w średniowieczu - 880-lecie". Ten przeznaczony był dla uczniów gimnazjum. W szranki stanęło 7 dwuosobowych  zespołów. Uczestnicy musieli zmierzyć się z historią naszego grodu rozwiązując w pierwszej części test, który wyłonił drużyny do drugiego, ustnego etapu. Zwycięzcami turnieju zostali:  Adam Garbarczyk i Konrad Zimorski, uczniowie Gimnazjum nr 3 im. Unii Europejskiej w Sieradzu. Opiekunem była Izabela Matławska. Drugie miejsce zajęli: Wiktor Heblewski i Justyna Olejnik, uczniowie Publicznego Gimnazjum Gminy Wróblew, pod opieką Doroty Włodarczyk. Trzecie miejsce wywalczył zespół Gimnazjum nr 3  im. Unii Europejskiej w Sieradzu w składzie: Julia Psut i Wiktoria Tępowska,  również pod opieką Izabeli Matławskiej.

Uczniowie najlepszych zespołów oraz pozostali uczestnicy  konkursu otrzymali nagrody książkowe i upominki ufundowane przez dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Sieradzu oraz Urząd Miasta Sieradza. 
Konkursowi towarzyszyła również wystawa obrazująca życie w średniowieczu i prezentacja przygotowanej przez uczniów I LO, którzy działają w grupie rekonstrukcji historycznej.

źródło: http://sieradz.eu, http://sieradz.com.pl

 

 

 Wyszukiwarka

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.