Jarmark Bożonarodzeniowy i Jasełka

Jarmark Bożonarodzeniowy i Widowisko JasełkoweW dniu 17 grudnia br. odbyły się tradycyjne Jasełka, które już po raz drugi połączono w naszej szkole z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym. Uczniowie wszystkich klas przygotowali specjalne, świąteczne stoiska na których oferowano ręcznie wykonane ozdoby oraz domowe wypieki.

Tegoroczne widowisko jasełkowe zatytułowane było "Moje Betlejem", brali w nim udział uczniowie z wielu klas naszej szkoły oraz szkolny chór. Przedstawienie opowiadało historię Świętej Rodziny i zostało przygotowane pod kierunkiem Pań: Jolanty Wojdały, Małgorzaty Kasprzyk i Małgorzaty Stobieckiej. Opiekę nad stroną muzyczną i chórem sprawował Pan Marcin Krzymiński. Swą obecnością uroczystość zaszczycili: Prezydent Miasta Sieradza Pan Paweł Osiewała, Wikariusz Biskupi i proboszcz parafii Wszystkich Świętych ks. Marian Bronikowski oraz wikariusz tej parafii ks. Michał Styczyński, a także liczne grono nauczycieli,rodziców uczniów naszej szkoły i wreszcie sami uczniowie. Po występach, wszystkich gości, zaproszono do stoisk handlowych, które  przygotowała każda z klas według swojego pomysłu. Gimnazjaliści zachęcali do kupna własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych, a także wypieków wykonanych przez ich mamy. Chętnych do zakupu nie brakowało, bo nasza sala gimnastyczna była pełna.

Pełna fotorelacja z uroczystości znajduje się w galerii strony.