Zakończenie zbiórki zabawek i wizyta w "Domu Światełko" w Godynicach

W dniu 10 grudnia zakończyła się w naszej szkole zbiórka zabawek dla dzieci "Domu Światełko" w Godynicach. Udało nam się zebrać pokaźną ich ilość, za co dziękujemy wszystkim darczyńcom.

Dzień później do "Światełka" udała się delegacja szkoły, a w jej składzie znaleźli się: p. Maria Mikołajczyk - opiekun Samorządu Uczniowskiego, Dawid Strzemieczny z kl. IIIe - przewodniczący i Weronika Nagielska z klasy Id - członek samorządu. Radość, jaką dzieci miały z podarowanych zabawek i kolorowanek, udzieliła się wszystkim obecnym, a wychowankowie zabrali reprezentantów naszej szkoły na zwiedzanie swojego domu. Zobaczyli kolorowe, ciepłe pokoje ze ścianami ozdobionymi fototapetami i przekonali się, że wszystkie znajdujące się tam dzieci są dla siebie jak jedna, wielka rodzina.

Katolicka Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Dom Światełko" powstała w styczniu 1999 roku z inicjatywy siostry ze  Zgromadzenia Sióstr Urszulanek SJK - s. Elżbiety Książek. Od samego początku wielką troską "Domu Światełko" jest stworzenie takiego klimatu, warunków i atmosfery, aby dzieci czuły się ważne, kochane i potrzebne. I właśnie tak tam jest.