• Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

 • Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

 • Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

Smaller Default Larger

Wycieczka do Oświęcimia

W dniu 27 listopada 2015 r. uczniowie klas III naszego gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Oświęcimia. Celem nadrzędnym wyjazdu do Muzeum Auschwitz-Birkenau było kształtowanie świadomości uczniów o prawie człowieka do życia i godnej śmierci oraz postawy tolerancji i szacunku wobec innych ludzi.

 

W wyjeździe udział wzięło 45 uczniów pod opieką nauczycieli: p. E. Banasiewicz, p. Marty Szałek i p. A. Ogrodowczyk.
Na terenie obozu Auschwitz I naziści utworzyli pierwszy obóz dla mężczyzn i kobiet, tu miały miejsce pierwsze eksperymenty uśmiercania przy użyciu Cyklonu B, tu mordowali pierwsze masowe transporty Żydów, tu prowadzili pierwsze zbrodnicze eksperymenty na więźniach, tu wykonywali większość egzekucji przez rozstrzelanie, tutaj też mieścił się centralny areszt obozowy w bloku nr 11 dla więźniów z wszystkich części obozowego kompleksu, a także główna komendantura obozu i większość biur SS. Stąd władze obozowe kierowały dalszą rozbudową kompleksu obozowego.
W obozie Birkenau naziści wybudowali większość urządzeń masowej zagłady, w których zamordowano około miliona Żydów. Birkenau był jednocześnie największym obozem koncentracyjnym (blisko 300 prymitywnych, w większości drewnianych baraków), w którym w 1944 r. przebywało ponad 100 tys. więźniów: Żydów, Polaków, Romów, i innych. Na blisko 200 ha zachowały się ruiny komór gazowych i miejsca wypełnione ludzkimi prochami, prymitywne baraki więźniarskie oraz kilometry obozowego ogrodzenia i dróg. 
Były hitlerowski obóz koncentracyjny to autentycznie zachowane Miejsce Pamięci, które stało się symbolem Holokaustu i nazistowskich zbrodni popełnionych na Polakach oraz innych narodowościach. To, co tam zobaczyliśmy i usłyszeliśmy wywarło na nas ogromne wrażenie i stało się niezwykle poruszającym przeżyciem.
Pod ścianą straceń przy bloku 11, zwanym blokiem śmierci, chwilą ciszy uczciliśmy pamięć zamordowanych tu więźniów.
Wycieczka, którą odbyliśmy była niewątpliwie niezapomnianą lekcją historii.
W galerii zamieszczone zostały zdjęcia z wycieczki.

Do notatki wykorzystano informacje ze strony internetowej muzeum: http://pl.auschwitz.org.pl/

 

 

 

 

 Wyszukiwarka

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.