Apel z okazji Święta Niepodległości

Apel_niepodległośćPokaz musztry w wykonaniu żołnierzy z 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia był jednym z elementów tegorocznych, szkolnych obchodów 97. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W apelu przygotowanym przez uczniów naszego gimnazjum udział wzięli żołnierze 15. SBWD pod dowództwem majora Andrzej Bubka. Wizyta sieradzkich żołnierzy w czasie listopadowych uroczystości to już tradycja i element współpracy Gimnazjum nr 3 z brygadą. Apel nie był jedynym akcentem obchodów patriotycznego święta. Na szkolnych korytarzach pojawiły się również plakaty przygotowane przez uczniów klasy III a. Te przedstawiały historię Polki od momentu utraty niepodległości aż do momentu jej odzyskania.