Udział w pogrzebie żołnierza

Pogrzeb Teofila Jurka - żołnierza sieradzkiego Września 1939 roku W sobotę, 21 listopada młodzież naszego gimnazjum wzięła udział w pogrzebie TEOFILA JURKA, ŻOŁNIERZA SIERADZKIEGO WRZEŚNIA. Szczątki żołnierza 31. Pułku Strzelców Kaniowskich zostały odnalezione w Mnichowie po 76 latach. Ostatnie pożegnanie bohatera odbyło się z honorami wojskowymi z udziałem Ministra Obrony Narodowej, Pana Antoniego Macierewicza w Sieradzu - Męce.

Wśród licznych pocztów sztandarowych był poczet Gimnazjum nr 3 im. Unii Europejskiej w Sieradzu W skład pocztu wchodzili: Julia Madajska, Martyna Janczak oraz Bartłomiej Rogalski. Nasi uczniowie Blanka Grzelak, Natalia Gotkowicz oraz Nikolas Alejziak opiekowali się również sztandarem Związku Sybiraków w Sieradzu.

Opracowanie: H. Rajewska

Zdjęcia: sieradz.naszemiasto.pl