• Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

 • Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

 • Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

Smaller Default Larger

Wieczór poezji Jana Twardowskiego

Wieczór poezji ks. Jana TwardowskiegoW tym roku minęła setna rocznica urodzin księdza Jana Twardowskiego. 17 listopada 2015 r. na dworze panowała aura, o której ksiądz Jan mawiał; „Jaka ładna, brzydka pogoda”. Księdza poety nie ma już z nami od kilku lat, ale jego poezja nadal jest chętnie czytana, dostarcza wielu wzruszeń, skłania do refleksji.

 

 

Wspomnienia o księdzu i jego najpiękniejsze wiersze zostały przywołane podczas jesiennego wieczoru w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu. Z inicjatywą wieczoru wyszli nauczyciele i uczniowie sieradzkich szkół; SP nr 6, ZSP nr 1 i ZSP nr 2. Wsparciem służyło nasze gimnazjum. Uczennica klasy 1 e Natalia Michalska pod kierunkiem p. Bogumiły Szewczyk przygotowała wiersz „Biedronka”, w którym ksiądz poeta pokazał, że stworzenia też mają swoje problemy.

Młodzież oprócz  recytacji wierszy,  prezentowała : dramę, prezentację multimedialną oraz oprawę muzyczną. Gościem honorowym spotkania był p. Waldemar Smaszcz-historyk literatury , krytyk , eseista, autor książek poświęconych twórczości księdza Twardowskiego.  Pan Waldemar był przyjacielem księdza-poety, a dzięki jego opowieści mogliśmy poznać pogodne, radosne oblicze księdza Jana.

Wieczór wspomnień poświęcony poezji księdza Jana Twardowskiego to nie tylko ubogacająca lekcja języka polskiego, ale i wspaniała uczta duchowa dla miłośników jego poezji promowanej przez p. Smaszcza w publikacji poświęconej poecie; ”Serce nie do pary”.

Oprac.: Bogumiła Szewczyk

 Wieczór poezji ks. Jana TwardowskiegoWieczór poezji ks. Jana TwardowskiegoWyszukiwarka

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.