• Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

 • Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

 • Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

Smaller Default Larger

Projekt profilaktyczny "Jesień w kolorach"

Doniesienia z mediów, napływające fakty z życia młodych pokazują, że drastycznie zwiększyła się liczba czynników utrudniająca rozwój dzieci i młodzieży. Konieczne jest intensyfikowanie działań profilaktycznych zabezpieczających uczniów przed czynnikami ryzyka. Dlatego też uczniowie klas I od października tego roku objęci są projektem profilaktycznym dotyczącym zapobieganiu uzależnieniom. W ramach projektu uczniowie mają zajęcia ze szkolnym psychologiem, pedagogiem oraz wychowawcą. Do 24 listopada trwa również konkurs na najlepszy plakat na temat profilaktyki uzależnień. 

Pedagodzy w trakcie zajęć z uczniami dbają o wartości tworzenia silnych więzi emocjonalnych z rodzicami, szacunkiem do norm i autorytetów. Psycholog w ramach zajęć proponuje działania rozwijające umiejętności psychospołeczne i wspiera rozwój emocjonalny. Wychowawcy realizują godziny wychowawcze na temat przeciwdziałania uzależnieniom od środków uzależniających. 

W ramach realizacji projektu odbywają się też spotkania z Policją i innymi specjalistami, w trakcie których uczniowie dowiadują się o konsekwencjach używania substancji psychoaktywnych. 

 

 Wyszukiwarka

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.