• Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

 • Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

 • Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

Smaller Default Larger

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 11 listopada 2015r. dwudziestu dwóch  uczniów z klasy I e  oraz  troje uczniów z klasy III a: Blanka Grzelak, Natalia Gotkowicz oraz Bartłomiej Rogalski sprawujący opiekę nad sztandarem szkolnym pod kierunkiem opiekuna  Bogumiły Szewczyk wzięło udział w sieradzkich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. 13 listopada rocznicę odzyskania niepodległości wszyscy uczniowie uczcili podczas uroczystego apelu, który uświetnili swoją obecnością żołnierze 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia.

 

Obchody Narodowego święta Niepodległości, w którym uczestniczyła reprezentacja naszej szkoły rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Kolegiacie Sieradzkiej, następnie uroczystości odbywały się przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Miały one podniosły charakter. Po okolicznościowym przemówieniu Starosty Sieradzkiego P. Dariusza Olejnika, odbył się Apel Poległych(Pamięci), kompania honorowa 15 SBWD oddała salwę honorową. Następnie delegacje władz samorządowych kombatantów, harcerzy młodzieży szkolnej, w tym delegacja z klasy I e, oraz partii politycznych złożyli kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z kolei Miejska Orkiestra Dęta OSP w Sieradzu zaprezentowała koncert melodii patriotycznych. Na zakończenie hołd Marszałkowi oddali szwoleżerowie z grupy rekonstrukcyjnej na wspaniałych koniach.

Opracowanie: Bogumiła Szewczyk

Narodowe Święto NiepodległościNarodowe Święto Niepodległości

 

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w szkole

 

 

 

 

 

 

 Wyszukiwarka

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.