Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 11 listopada 2015r. dwudziestu dwóch  uczniów z klasy I e  oraz  troje uczniów z klasy III a: Blanka Grzelak, Natalia Gotkowicz oraz Bartłomiej Rogalski sprawujący opiekę nad sztandarem szkolnym pod kierunkiem opiekuna  Bogumiły Szewczyk wzięło udział w sieradzkich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. 13 listopada rocznicę odzyskania niepodległości wszyscy uczniowie uczcili podczas uroczystego apelu, który uświetnili swoją obecnością żołnierze 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia.

Obchody Narodowego święta Niepodległości, w którym uczestniczyła reprezentacja naszej szkoły rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Kolegiacie Sieradzkiej, następnie uroczystości odbywały się przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Miały one podniosły charakter. Po okolicznościowym przemówieniu Starosty Sieradzkiego P. Dariusza Olejnika, odbył się Apel Poległych(Pamięci), kompania honorowa 15 SBWD oddała salwę honorową. Następnie delegacje władz samorządowych kombatantów, harcerzy młodzieży szkolnej, w tym delegacja z klasy I e, oraz partii politycznych złożyli kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z kolei Miejska Orkiestra Dęta OSP w Sieradzu zaprezentowała koncert melodii patriotycznych. Na zakończenie hołd Marszałkowi oddali szwoleżerowie z grupy rekonstrukcyjnej na wspaniałych koniach.

Opracowanie: Bogumiła Szewczyk

Narodowe Święto NiepodległościNarodowe Święto Niepodległości