Konkurs na nową szatę graficzną strony internetowej

W związku ze zmianą wyglądu naszej szkolnej strony internetowej ogłaszamy konkurs na najlepszą koncepcję graficzną tła strony www.gim3sieradz.pl.  Zapoznaj się z regulaminem konkursu.

1. Uczestnikiem konkursu może być uczeń Gimnazjum nr 3 im. Unii Europejskiej w Sieradzu.
  2. Uczestnik konkursu zobowiązany jest złożyć pracę konkursową w formie elektronicznej na płycie CD wraz z podpisana przez rodzica/opiekuna prawnego umową licencyjną w terminie do 30 listopada 2015 r. do Pani Anety Leśkiewicz lub przesłać pocztą e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
  3. Praca konkursowa powinna mieć formę pliku graficznego w formacie png. Uczestnik powinien zachować plik źródłowy do momentu rozstrzygnięcia konkursu i ogłoszenia wyniku.
  4. Elementy grafiki mogą nawiązywać do symboli związanych z Unią Europejską, do uroczystości  i wydarzeń szkolnych, aktualnych zdjęć szkoły lub uczniów Gimnazjum nr 3 im. Unii Europejskiej w Sieradzu. Logotyp Gimnazjum nr 3 im. Unii Europejskiej może stanowić element zaprojektowanego tła.
  5. Elementy grafiki mogą być zamieszczone w górnej części szablonu strony (nad menu) lub stanowić tło po bokach szablonu. Szerokość szablonu to 1000 pikseli, wysokość obszaru nad górnym menu – do 210 pikseli.
  6. W swoich pracach uczniowie mogą wykorzystać samodzielnie zaprojektowane elementy graficzne, samodzielnie wykonane zdjęcia, szkolne zdjęcia zamieszczone w galerii na aktualnej stronie internetowej szkoły lub elementy graficzne pobrane z Internetu.
  7. W pracy można wykorzystać elementy graficzne pobrane z Internetu udostępnione na licencji GNU GPL. Wraz z wykorzystanym w projekcie elementem graficznym należy podać adres internetowy, z jakiego został on pobrany.
  8. Elementy grafiki mogą być stworzone w wybranym licencjonowanym edytorze grafiki i powinny być dziełem autorskim ucznia.
  9. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują cząstkową ocenę celujący z przedmiotu Informatyka.
  10. Wynik konkursu ogłoszony zostanie do 4 grudnia 2015 r.
  11. Uczeń, którego praca zostanie wybrana przez jury otrzymuje nagrodę rzeczową – kartę Paysafecard 50. Zwycięski projekt umieszczony zostanie na naszej stronie wraz z danymi autora projektu.