O bibliotece

„Bez porządnej biblioteki w porządnej szkole porządnie uczyć się nie da.”                             Jadwiga Andrzejewska

Biblioteka szkolna jest ważnym centrum informacji. Otwarta jest od poniedziałku do piątku dla uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły. Zobacz tutaj :

Szkolne Centrum Informacji w Gimnazjum nr 3 w Sieradzu

Gromadzone są tutaj różnorodne źródła informacji, głównie lektury szkolne, książki popularnonaukowe, czasopisma, zbiory audiowizualne. W bibliotece znajdują się dokumenty szkolne : Statut Gimnazjum, Regulamin Zachowania, programy nauczania, materiały wypracowane przez nauczycieli naszej placówki do wglądu uczniów, nauczycieli i rodziców.

Biblioteka to również Szkolne Centrum Informacji (SCI), w którym uczniowie mogą pracować na 4 stanowiskach komputerowych z dostępem do Internetu. Czytelnicy mają możliwość wydrukowania, skopiowania, zeskanowania dokumentów.

Przy bibliotece działa koło czytelniczo - zdrowotne promujące czytelnictwo zasady  zdrowego styl życia nastolatków.

Biblioteka jest w pełni skomputeryzowana. Pracuje w systemie MOL-Optivum. Wszystkie zbiory mają kody kreskowe. Wypożyczanie odbywa się przy pomocy elektronicznego czytnika.

W bibliotece pracuje  dyplomowana nauczycielka p. Irena Pierzakowska, która współpracuje z wychowawcami i pedagogami szkolnymi.