• Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

 • Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

 • Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

Smaller Default Larger

O bibliotece

„Bez porządnej biblioteki w porządnej szkole porządnie uczyć się nie da.”                             Jadwiga Andrzejewska

Biblioteka szkolna jest ważnym centrum informacji. Otwarta jest od poniedziałku do piątku dla uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły. Zobacz tutaj :

Szkolne Centrum Informacji w Gimnazjum nr 3 w Sieradzu

Gromadzone są tutaj różnorodne źródła informacji, głównie lektury szkolne, książki popularnonaukowe, czasopisma, zbiory audiowizualne. W bibliotece znajdują się dokumenty szkolne : Statut Gimnazjum, Regulamin Zachowania, programy nauczania, materiały wypracowane przez nauczycieli naszej placówki do wglądu uczniów, nauczycieli i rodziców.

Biblioteka to również Szkolne Centrum Informacji (SCI), w którym uczniowie mogą pracować na 4 stanowiskach komputerowych z dostępem do Internetu. Czytelnicy mają możliwość wydrukowania, skopiowania, zeskanowania dokumentów.

Przy bibliotece działa koło czytelniczo - zdrowotne promujące czytelnictwo zasady  zdrowego styl życia nastolatków.

Biblioteka jest w pełni skomputeryzowana. Pracuje w systemie MOL-Optivum. Wszystkie zbiory mają kody kreskowe. Wypożyczanie odbywa się przy pomocy elektronicznego czytnika.

W bibliotece pracuje  dyplomowana nauczycielka p. Irena Pierzakowska, która współpracuje z wychowawcami i pedagogami szkolnymi.

 Wyszukiwarka

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.