• Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

 • Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

 • Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

Smaller Default Larger

"Młodzi głosują". Oficjalne wyniki wyborów w naszej szkole

Komitet Wyborczy KORWiN okazał się zwycięzcą wyborów parlamentarnych przeprowadzonych w naszej szkole w ramach ogólnopolskiej akcji „Młodzi głosują”.

 

Młodzi ludzie - także niepełnoletni - mają swoje zdanie i poglądy. Program „Młodzi głosują” daje im możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i wspólnoty europejskiej.

W ramach akcji uczniowie i uczennice szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przygotowują i przeprowadzają w swoich szkołach symulację wyborów powszechnych. Wybory w naszej szkole, tak jak i w innych, które przystąpiły do programu odbyły się w poniedziałek 19 października. Szkola komisja wyborcza swoją siedzibę miała w świetlicy. Każdy z uczniów, który wziął udział w głosowaniu otrzymał kartę do głosowania, na których znajdowała się lista 11 komitetów wyborczych (pełna lista z wynikami znajduje się pod artykułem). Warto zaznaczyć, że uczniowie oddawali głos nie na konkretne osoby, a na komitety wyborcze.

Biorąc pod uwagę wyniki uczniowskiego głosowania i sondaże przedwyborcze, rezultat szkolnych wyborów zapewne będą mocno różnić się od tego, które nastąpi 25 października.

Michał Sitarek

1. KW Prawo i Sprawiedliwość - 36 głosów
2. KW Platforma Obywatelska RP - 56 głosów
3. KW Razem - 9 głosów
4. KW KORWiN - 72 głosy
5. KW Polskie Stronnictwo Ludowe - 11 głosów
6. KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni - 8 głosów
7. KWW Kukiz15 - 65 głosy
8. KW Nowoczesna Ryszarda Petru - 10 głosów
9. KW Wyborców Zbigniewa Stonogi - 8 głosów
10. KW Samoobrona - 5 głosów
11. KW Wyborców Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" - 14 głosów

Oddano także 1 głos nieważny. Frekwencja wyniosła 85 proc.

 Wyszukiwarka

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.