• Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

 • Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

 • Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

Smaller Default Larger

37 rocznica wyboru Jana Pawła II

37 rocznica wyboru Papieża Polaka16 października minęła 37 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W naszej szkole dzień ten uczciliśmy w nietypowy sposób a w obchody zaangażowana była cała społeczność szkolna.

 

Pierwszym tego dnia akcentem związanym z Janem Pawłem II były jego katechezy, których wszyscy mogli wysłuchać poprzez szklony radiowęzeł. Słowa papieża Polaka dobrane zostały w sposób szczególny, były to bowiem fragmenty skierowane wyłącznie do młodych i nauczycieli. Następnie przedstawiciele wszystkich klas podjęli próbę stworzenia w sali gimnastycznej żywego symbolu chrześcijaństwa czyli ryby. Efekty ich starań możemy podziwiać powyżej i na facebook'owym profilu szkoły. Ostatnim elementem, który miał nam przypominać św. Jana Pawła II był szkolny konkurs filmowy zatytułowany "Filmowy portret rodziny" bowiem to rodzina i jej właściwe pojmowanie leżały szczególnie na sercu naszemu wielkiemu rodakowi. Wyzwanie nakręcenia podjęły prawie wszystkie klasy, ale najlepsze filmy zaprezentowały klasy: Ic (Film Ic) i IIIa (Film IIIa). Nietypowymi nagrodami w konkursie były "papieskie" kremówki dla wszystkich uczniów z wyróżnionych klas.

37 rocznica wyboru Papieża Polaka37 rocznica wyboru Papieża Polaka37 rocznica wyboru Papieża Polaka37 rocznica wyboru Papieża Polaka37 rocznica wyboru Papieża PolakaWyszukiwarka

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.