37 rocznica wyboru Jana Pawła II

37 rocznica wyboru Papieża Polaka16 października minęła 37 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W naszej szkole dzień ten uczciliśmy w nietypowy sposób a w obchody zaangażowana była cała społeczność szkolna.

Pierwszym tego dnia akcentem związanym z Janem Pawłem II były jego katechezy, których wszyscy mogli wysłuchać poprzez szklony radiowęzeł. Słowa papieża Polaka dobrane zostały w sposób szczególny, były to bowiem fragmenty skierowane wyłącznie do młodych i nauczycieli. Następnie przedstawiciele wszystkich klas podjęli próbę stworzenia w sali gimnastycznej żywego symbolu chrześcijaństwa czyli ryby. Efekty ich starań możemy podziwiać powyżej i na facebook'owym profilu szkoły. Ostatnim elementem, który miał nam przypominać św. Jana Pawła II był szkolny konkurs filmowy zatytułowany "Filmowy portret rodziny" bowiem to rodzina i jej właściwe pojmowanie leżały szczególnie na sercu naszemu wielkiemu rodakowi. Wyzwanie nakręcenia podjęły prawie wszystkie klasy, ale najlepsze filmy zaprezentowały klasy: Ic (Film Ic) i IIIa (Film IIIa). Nietypowymi nagrodami w konkursie były "papieskie" kremówki dla wszystkich uczniów z wyróżnionych klas.

37 rocznica wyboru Papieża Polaka37 rocznica wyboru Papieża Polaka37 rocznica wyboru Papieża Polaka37 rocznica wyboru Papieża Polaka37 rocznica wyboru Papieża Polaka