REGULAMIN KORZYSTANIA ZE SZKOLNEGO CENTRUM INFORMACYJNEGO

1. Szkolne Centrum Informacyjne (SCI) zostało stworzone w celu umożliwienia uczniom korzystania z bogatej oferty edukacyjnej Internetu.
  2. Z SCI mogą korzystać uczniowie, którzy zapoznali się z regulaminem.
  3. Przed przystąpieniem do pracy użytkownik zobowiązany jest sprawdzić sprawność sprzętu, na którym zamierza pracować. O zauważonych usterkach powinien bezzwłocznie poinformować bibliotekarza.
  4. Uczniowie korzystający z usług Centrum wpisują się do zeszytu.
  5. Przy stanowisku komputerowym należy zachować higienę pracy.
  6. Podczas przerw nauczyciel może ograniczyć korzystanie ze stanowisk komputerowych.
  7. Przy jednym stanowisku mogą znajdować się 2,3 osoby.
  8. Użytkownicy Centrum nie mogą instalować innych programów niż już zainstalowane i dokonywać zmian w istniejącym oprogramowaniu.
  9. Nie wolno tworzyć oraz eksperymentować z programami wirusowymi i innymi niszczącymi zasady programowe i sprzętowe.
  10. Uczniowie korzystają z usług Centrum w celach edukacyjnych.
  11. Zabronione jest korzystanie z komputerów w celach zarobkowych, wykonywania czynności naruszających prawa autorskie twórców lub dystrybutorów oprogramowań i danych.
  12. Zabronione jest spożywanie posiłków przy stanowisku komputera, jak również w czytelni.
  13. Użytkownik nie stosujący się do zaleceń regulaminu może mieć zabronione korzystanie ze stanowisk komputerowych.