• Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

 • Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

 • Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

Smaller Default Larger

Wycieczka do Kórnika

Wycieczka ekologiczna do Kórnika

14 kwietnia br. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wycieczce do Kórnika, w którym znajduje się największe i najstarsze arboretum w Polsce. 

Czytaj więcej...

Wycieczka do Uniejowa

Wycieczka ekologiczna do Uniejowa

12 kwietnia 2016r. uczniowie klas drugich uczestniczyli w wycieczce ekologicznej do Uniejowa. Głównym celem  było zwiedzanie Geotermii Uniejów, która jest instytucją powołaną w celu zagospodarowania wód termalnych.

Czytaj więcej...

Egzaminy gimnazjalne - czas zacząć!

Drodzy trzecioklasiści! Jutro przed Wami pierwsza część egzaminu gimnazjalnego. Punktualnie o godzinie 9.00 rozpoczniecie go testem z historii i wos-u a o godz. 11.00 sprawdzicie swój poziom wiedzy z języka polskiego. Przypomnijmy najważniejsze zasady:

Czytaj więcej...

Dni zdrowej żywności

Dni zdrowej żywnościW tym roku szkolnym tradycją naszej szkoły stały się comiesięczne stoiska ze zdrową żywnością organizowane przez uczniów klas II, którzy realizują projekt edukacyjny "Czy wiesz, co jesz?" pod opieką pani Ireny Pierzakowskiej. Stoisko zawsze cieszy się ogromnym powodzeniem wśród  młodzieży. Smaczne, zdrowe i kolorowe kanapki, szaszłyki owocowe, koktajle mleczno - truskawkowe oraz sałatki smakują uczniom i nauczycielom.

Czytaj więcej...

Wyniki szkolnego konkursu fotograficznego "Przyroda u twoich drzwi"

Dzisiaj nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu fotograficznego zatytułowanego "Przyroda u twoich drzwi". Jury w składzie Pan Piotr Bakowicz, Pani Renata Cieploch i Pan Michał Sitarek wyłoniło trzy pierwsze miejsca. Wyniki i nagrodzone fotografie możecie zobaczyć poniżej. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za włożony wysiłek, a nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej...

Laureat XV Międzypowiatowego Konkursu Chemicznego

2 kwietnia 2016r. odbyła się w I LO w Łasku XV Edycja Międzypowiatowego Konkursu Chemicznego dla Uczniów Gimnazjum organizowanego przy współpracy z Otwartą Pracownią Rozwijania Uzdolnień "ASYMPTOTA".W konkursie wzięło udział 28 uczestników z 11 szkół.

Czytaj więcej...

Podsumowanie ostatniego etapu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

2 laureatów i 4 finalistów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty w Łodzi to kolejny bardzo dobry wynik naszych uczniów w prestiżowych konkursach wojewódzkich. Laureaci mają możliwość dostania się do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej niezależnie od kryteriów przyjętych w rekrutacji a uczeń z tytułem finalisty uzyskuje dodatkowe 7 punktów w tejże rekrutacji.

Czytaj więcej...

Chcę być sobą

Pierwszy Dzien Wiosny 2016Pod takim tytułem przebiegał tegoroczny I Dzień Wiosny w naszej szkole.  Jak co roku, zaproponowaliśmy uczniom ciekawe nieszablonowe spędzenie tego dnia. "Trochę w nim śpiewu, muzyki, tańca. Będzie też teatr." - takimi słowami uczennice Id powitały wszystkich sympatyków dobrej zabawy.

Czytaj więcej...

Ruszyła Coca Cola Cup 2016

coca cola cup

Ruszyła kolejna edycja turnieju piłkarskiego Coca Cola Cup. Jest to najstarszy i zarazem najpopularniejszy turniej w Polsce. Ambasadorami turnieju są Robert Lewandowski i Robert Korzeniowski. W tym roku zgłosiło się blisko 4000 drużyn. Nie zabrakło wśród nich uczniów i uczennic Gimnazjum nr 3 im. Unii Europejskiej w Sieradzu, którzy do rozgrywek przystępują regularnie. Zeszłoroczny sukces chłopców został dostrzeżony i nasza sympatyczna reprezentacja srebrnych medalistów może pochwalić się tym, że na ogólnopolskiej stronie www.cocacolacup.pl/promuje rozgrywki obok takich sław jak as Bayernu Monachium.

Czytaj więcej...

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

"Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał..."

Radosnych, pełnych ciepła Świąt Zmartwychwstania Pańskiego - Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz wszystkim uczniom i ich rodzinom życzy Redakcja strony.

Nasze uczennice triumfują w profilaktycznym konkursie fotograficznym

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości w dn. 22 marca br. w SCK w Sieradzu odbyła się konferencja „Jestem trzeźwy – myślę trzeźwo”. W ramach przygotowań do niej ogłoszono profilaktyczny konkurs fotograficzny skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z rejonu Sieradza i okolic. Dwie nasze uczennice odniosły w nim niekwestionowany sukces - Klaudia Włodarczyk z klasy IIIc, która zajęła pierwsze miejsce i Emilia Nowak z klasy IIIa, która zdobyła wyróżnienie.

 

Czytaj więcej...

Koncert umuzykalniający z filharmonikami kaliskimi

Spotkanie umuzykalniająceW dniu 18 marca 2016r. uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w koncercie umuzykalniającym. Spotkania takie wpisały się już na stałe w tradycję szkoły.

 

 

 

Czytaj więcej...

Wyniki II Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego skierowanego do uczniów gimnazjów z terenu Sieradza. Nagrody dla zwycięzców ufundowała firma IRYDIUM z Sieradza. Prezentujemy wyniki konkursu:

Czytaj więcej...

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca zgodnie z tradycją panującą w naszej szkole od lat planujemy nietypowy I Dzień Wiosny. Poniżej przedstawiamy harmonogram tego dnia.

Czytaj więcej...

VI Konkurs Poezji Patriotycznej

7 marca w  Teatrze Miejskim w Sieradzu odbył się VI Konkurs Poezji Patriotycznej "Od zniewolenia do wolności" skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu sieradzkiego a zorganizowany przez Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Sieradzu. Nasze uczennice Julia Karolczak z kl. IIb oraz Weronika Nagielska z kl. Id zajęły w nim miejsca na podium.

Czytaj więcej...

Kolejne sukcesy matematyczne naszych uczniów

Dnia 13 stycznia 2016 r. odbyła się XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu MatematycznegoMAT 2016. Wzięło w nim udział ponad 9 tys. uczestników. Laureatami tego konkursu zostało czterech uczniów naszej szkoły.

Czytaj więcej...

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Wyszukiwarka

Odwiedza nas 124 gości oraz 0 użytkowników.