• Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

 • Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

 • Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

Smaller Default Larger

Średniowieczna Żakinada

Żakinada 2016Tegoroczny Dzień Dziecka w ramach obchodów 880-lecia Sieradza uczczony został przez uczniów sieradzkich szkół kolorowym pochodem ulicami Sieradza. Uczniowie w strojach średniowiecznych przemaszerowali w korowodzie spod budynku Urzędu Miasta do amfiteatru w Parku Staromiejskim, gdzie odbyło się zaprezentowanie szkół. W korowodzie wzięli też udział uczniowie klas I naszego gimnazjum.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

31 maja uczniowie klas I odwiedzili największe centrum nauki w Polsce - Centrum Nauki Kopernik. Wizyta w stolicy była też okazją do poznania zabytków Warszawy. 

Czytaj więcej...

MIĘDZYPOWIATOWE POTYCZKI MATEMATYCZNE 2016

Międzypowiatowe Potyczki Matematyczne - Łask 2016 30 maja 2016 roku uczniowie naszego gimnazjum: Margarita Kulenty (kl. I d), Adam Świniarski (kl. II b), Aneta Machała (kl. III b) i Piotr Sowizdrzał (kl. III d) godnie reprezentowali naszą szkołę w Międzypowiatowych Potyczkach Matematycznych 2016.

 

 

 

Czytaj więcej...

II miejsce "Oporników z Trójki"

20 maja 2016r. uczestniczyliśmy w I Powiatowym Konkursie Fizycznym zorganizowanym przez II LO im. S. Żeromskiego w Sieradzu. Nasza drużyna - "Oporniki z Trójki" w składzie: Aneta Machała IIIb, Magdalena Mikołajewicz IIIa, Klaudia Salamon IIId i Piotr Sowizdrzał IIId zajęła II miejsce, otrzymując w nagrodę puchar, dyplom i piłkę do gry w siatkówkę.

 

foto: http://www.zeromski.edu.pl

Czytaj więcej...

Zdrowa środa

Zdrowa środaW środę 18 maja uczennice z klasy II d przygotowały dla swoich koleżanek i kolegów stoisko ze zdrową żywnością. Smaczne kanapki z pastą jajeczną, z białym serem, z papryką, rzodkiewką i szczypiorkiem, koktajle mleczno - truskawkowe cieszyły się dużym uznaniem uczniów i nauczycieli.

Czytaj więcej...

Święto Patrona Szkoły

Święto szkoły

9 maja był dniem szczególnym dla naszej szkoły z uwagi na uroczystość obchodów Święta Patrona Szkoły - Unii Europejskiej. O godzinie 11:40 w sali gimnastycznej rozpoczęła się część oficjalna, w której udział wzięli uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście.

Czytaj więcej...

PRÓBY SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ KANDYDATÓW DO KLASY SPORTOWEJ

Dyrektor Gimnazjum nr 3 im. Unii Europejskiej w Sieradzu informuje, że PRÓBY SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ kandydatów do pierwszej klasy sportowej w roku szkolnym 2016/2017 odbędą się 19 maja 2016 r. o godzinie 16:00  na terenie  Gimnazjum, ul. Broniewskiego 30.

Dyrektor Gimnazjum

Helena Rajewska

Profilaktyka uzależnień w naszej szkole

Przez cały semestr II realizujemy projekt profilaktyczny pt. "Chcę być sobą". Myśl przewodnia projektu jest drogowskazem dla ucznia w budowaniu swej siły wewnętrznej, poziomu życia i wyborów.

Czytaj więcej...

LISTA LAUREATÓW KONKURSU „POWIATOWE POTYCZKI MATEMATYCZNE 2016” - Gimnazja

W dniu 06 maja 2016 r. w naszej szkole odbył się konkurs „Powiatowe Potyczki Matematyczne 2016” dla uczniów gimnazjów. Oto lista laureatów tego konkursu:

Czytaj więcej...

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja młodzież szkoły w poczcie sztandarowym uczestniczyła w uroczystościach miejskich. 

Czytaj więcej...

LISTA LAUREATÓW KONKURSU „POWIATOWE POTYCZKI MATEMATYCZNE 2016”

W dniu 05 maja 2016 r. w naszej szkole odbył się konkurs „Powiatowe Potyczki Matematyczne 2016” dla uczniów szkół podstawowych. Oto lista laureatów tego konkursu:

Czytaj więcej...

Spotkanie z kapralem 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia

Spotkanie z kapralem 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia28 kwietnia odbyło się interesujące spotkanie uczniów klas II i III z kapralem Łukaszem Piotrowskim z 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia. 

Czytaj więcej...

Konkursy plastyczne

Poniżej zamieszczamy regulaminy konkursów na plakaty pod tytułem "Stop dopalaczom" oraz "Czyste powietrze, czysty Sieradz".

Czytaj więcej...

Weź oddech i wygraj nagrody

Ruszyły konkursy dla dzieci i młodzieży w ramach projektu „Sieradz bierze oddech”. Pierwszy konkurs ogłoszony przez sieradzki magistrat to konkurs na prezentację multimedialną „Czyste powietrze wokół nas”. Do rywalizacji mogą zgłosić się dzieci w wieku od 9 do 13 lat i  młodzież w wieku od 14 do 16 lat z terenu gminy miasto Sieradz.

Czytaj więcej...

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

Międzynarodowy Dzień Ziemi jest coroczną akcją mającą na celu propagowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców naszej planety. Obchodzony jest 22 kwietnia po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów. U nas 21 kwietnia 2016r. odbyły się  również szkolne obchody tego dnia.

Czytaj więcej...

Najfajniejsze gimnazjum powiatu sieradzkiego

Najfajniesze Gimnazjum Powiatu SieradzkiegoNasze gimnazjum zdobyło tytuł Najfajniejszego Gimnazjum Powiatu Sieradzkiego w plebiscycie zorganizowanym przez portal sieradz.naszemiasto.pl. W plebiscycie wzięło udział 17 gimnazjów z terenu powiatu sieradzkiego.

Czytaj więcej...

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Wyszukiwarka

Odwiedza nas 128 gości oraz 0 użytkowników.