• Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

 • Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

 • Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

Smaller Default Larger

Wyjazd integracyjny klas pierwszych

Wyjazd integracyjny klas I do RudyW dniu 19 września 2016r. uczniowie klas pierwszych Gimnazjum nr 3 im. Unii Europejskiej w Sieradzu wzięli udział w wyjeździe integracyjnym do Ośrodka Wypoczynkowego MOSiR w Rudzie k/Sieradza. Przesłanką do zorganizowania takiegoż wyjazdu było stworzenie młodzieży dobrych warunków do lepszego wzajemnego poznania się, identyfikacji z wychowawcą i grupą klasy. Integracja zespołów klasowych na gruncie pozaszkolnym to dobra okazja do pracy nad właściwymi relacjami rówieśniczymi.

Czytaj więcej...

Uroczystości z okazji Dnia Sybiraka

Uroczystości z okazji Dnia SybirakaDnia 16 września 2016r. mszą św. w kościele garnizonowym w Sieradzu rozpoczęły się uroczystości z okazji Dnia Sybiraka w naszym mieście. Po Marszu Żywej Pamięci Sybiru, w którym udział wzięli oprócz władz miasta i powiatu ci, którzy przeżyli Golgotę Wschodu, uroczystości odbywały się pod Pomnikiem Sybiraka.   

Czytaj więcej...

Konkurs wiedzy kosmicznej

Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie wiedzy kosmicznej "Słońce - najbliższa gwiazda", którego organizatorem jest Muzeum Okręgowe w Sieradzu we współpracy z Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie i Kuratorium Oświaty w Łodzi. Konkurs obejmuje 2 kategorie: pisemna i plastyczna i trwa do 15 września 2016r. 

Czytaj więcej...

Warunki ubezpieczenia PZU

W zakładce Dokumenty szkolne - Warunki ubezpieczenia PZU zamieszczone zostały "Ogólne warunki ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci, młodzieży w roku szkolnym 2016/2017".

Udział w uroczystościach państwowych

Po wczorajszych powitaniach naszym uczniom należy się pierwsza pochwała za zaangażowanie i wypełnienie obywatelskiego i szkolnego obowiązku podtrzymywania tradycji narodowych czczenia pamięci o Polakach przelewających krew za Ojczyznę.

Czytaj więcej...

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017Wspomnieniami beztroskich wakacji prowadzący uroczystość - Julia Nowocień z klasy IId i Igor Rawski z klasy IIIb - wprowadzili w klimat szkolny wszystkich uczniów klas pierwszych uczestniczących w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2016/2017. 

Czytaj więcej...

Plan lekcji

W plikach poniżej przedstawiamy plan lekcji w nowym roku szkolnym.

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie roku szkolnego

Drodzy uczniowie!

Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017. Odbędzie się ono o godz. 9.00 (klasy pierwsze) i 10.30 (klasy drugie i trzecie).

Listy uczniów przyjętych do klas 1 w roku szkolnym 2016/17

Poniżej w formie plików PDF zamieszczamy listy uczniów przyjętych do klas pierwszych w roku szkolnym 2016/2017:

 

KLASA 1a

KLASA 1b

KLASA 1c

KLASA 1d

Odbiór bezpłatnych podręczników dla uczniów klas pierwszych i drugich

Klasy I

Informujemy, że spotkanie z rodzicami uczniów klas pierwszych odbędzie się 29.08. ( poniedziałek) o godzinie 17.00 Spotkanie połączone będzie z odbiorem podręczników. Obecność rodzica obowiązkowa.

Klasy II

Odbiór podręczników – 30.08.( wtorek) godz.17.00. Obecność rodzica obowiązkowa.

Podręczniki i ćwiczenia w roku szkolnym 2016/2017

W pliku poniżej publikujemy wykaz podręczników i materiałów ćwiczeniowych obowiązujących w nowym roku szkolnym 2016/2017.

Szkolny zestaw podręczników

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III odbędzie się 24 czerwca 2016r. o godz. 8.30 w sali gimnastycznej.

Zakończenie dla klas I i II rozpocznie się o godz. 11.00 również w sali gimnastycznej. Uczniowie po części artystycznej udają się na spotkania z wychowawcą w swoich klasach.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2016

17 czerwca Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wyniki egzaminu gimnazjalnego klas III przeprowadzone w kwietniu tego roku. W tabeli poniżej przedstawiamy procentowe średnie wyniki nasze szkoły w porównaniu z wynikami dla województwa/kraju, powiatu i miasta. 

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2016

Konferencja "Sieradz bierze oddech"

16 czerwca w Teatrze Miejskim w Sieradzu odbyła się konferencja "Sieradz bierze oddech" poświęcona jakości powietrza i przeciwdziałaniu szkodliwej dla zdrowia i życia działalności człowieka. Była ona podsumowaniem projektu ekologicznego realizowanego przez miasto. Podczas konferencji rozstrzygnięte zostały i ogłoszone wyniki konkursów na prezentację ekologiczną i plakat. Wyróżniona została duża grupa uczniów naszego gimnazjum.

Czytaj więcej...

Problematyka uzależnień

W ramach projektu profilaktycznego "Chcę być sobą" 16 czerwca 2016r. odbył się ostatni moduł zajęć edukacyjno-poznawczych w formie warsztatów z terapeutą uzależnień.

Czytaj więcej...

Kiermasz używanych podręczników

Już od dzisiaj uczniowie III mogą odsprzedawać swoje podręczniki uczniom klas II, a uczniowie klas II podręczniki do religii obecnym klasom I. Wycenione i podpisane ołówkiem na tylnej okładce książki należy przynieść do biblioteki.

Rozliczenie z kiermaszu w dniu 23 czerwca (czwartek).

Czytaj więcej...

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Wyszukiwarka

Odwiedza nas 126 gości oraz 0 użytkowników.